Chrudim veze z Jihlavy bod! Sahala i po třech

Chrudimští chtěli navázat na skvělý výkon proti Prostějovu a to se jim dařilo. Již v prvním poločase vedli po gólech Ondřeje Kesnera a Davida Hufa, Vysočina před přestávkou srovnala díky brankám Justina Araujo-Wilsona a Lukáše Fily. Ve druhém dějství pak na trefu Jana Závišky odpověděl Filip Vedral. MFK se po remíze 3:3 v neúplné tabulce posunul na dvanácté místo.

Po menším oťukávání na úvod se slova chopili hosté. Ondřej Kesner si narazil se spoluhráčem na hranici vápna a následnou přesnou střelou z levé strany na zadní tyč otevřel skóre. Za vyrovnáním se mohl hnát osamocený Selnar, jenže mu míč při zpracování na hranici pokutového území uskočil od kopačky.

Po velkém zaváhání v domácí obraně se mohla Chrudim radovat podruhé. Brankář Soukup rozehrával balon na Adama Peška, před nímž se však do přihrávky vyřítil David Huf a pohotovým zakončením zařídil dvoubrankové vedení hostů.

Ještě do konce poločasu se však domácí vzchopili a dokázali vyrovnat. Nejprve se po rohovém kopu Selnara prosadil hlavou Justin Araujo-Wilson. O tři minuty později pak přebral míč na kraji šestnáctky Lukáš Fila, jenž vypálil přesně k pravé tyči Floderovy brány.

Chrudimi vyšel lépe také start druhé půle. Přesně po hodině hry přebral pas od Látala na hranici vápna Jan Záviška, jehož dalekonosná dělovka rozvlnila síť za zády Soukupa už potřetí.

Gólové hody na obou stranách pokračovaly. Vysočina ukázala svou sílu při rozehrávání standardních situací a znovu si pomohla rohovým kopem. Agilní Jakub Selnar tentokrát přesně našel hlavu Filipa Vedrala, jenž vyrovnal na 3:3. V poněkud vyostřeném závěru už branka nepadla, a tak si oba týmy připsaly na konto po bodu.

7. kolo, 25. 8. 2023 v 18:00
3:3
2:2
FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim

Branky: 40. Araujo-Wilson, 43. Fila, 77. Vedral – 20. Kesner, 29. Huf, 60. Záviška. Rozhodčí: Adámková – Líkař, Pospíšil. ŽK: 2:3. Diváci: 667.