V deseti jsme na Spartu B nestačili

Sparta ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila na domácím hřišti nad Chrudimí 2:0. V prvním poločase měly šance oba týmy, ale rozhodující situací se ukázala druhá žlutá karta pro Látala. Letenští využili přesilovku díky trefě Schánělce ještě do přestávky. Ve druhé půli i v deseti měla Chrudim dvě velké šance na vyrovnání, jenže je neproměnila a naopak z brejku udeřil podruhé Schánělec.

Žižkovská Seifertka hostila souboj dvou celků, jimž se v úvodních třech kolech nepodařilo ani jednou naplno bodovat. Tomu odpovídal i poměrně opatrný úvod utkání, první vzrušení pro přítomné diváky nabídla až 25. minuta. Langhamerův centr z levé strany hledal Míku, tomu ale chybělo pár centimetrů k tomu, aby dokázal hlavou míč usměrnit do sítě.

O deset minut později přišla krutá rána pro Chrudim. Útočník David Látal totiž nepříjemně dohrál zkušeného Pavelku, za což mu byla udělena žlutá karta. A protože Látal předtím již jednou napomínán byl, neměl hlavní arbitr Ondřej Pechanec jinou možnost, než mladého forvarda vyloučit.

A rezerva Sparty početní převahu záhy využila. Prudkou ránu Kaštánka sice brankář Floder ještě vytáhl na roh, po něm už se ale skóre měnilo. Ševčíkův centr od praporku prodloužil Pavelka na zadní tyč, kde vyplaval volný Tomáš Schánělec, jemuž nedělalo problém trefit se do odkryté branky. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Prakticky ihned po pauze vystřihl střídající Hranoš parádní nůžky, jenže jeho akrobatické zakončení se mezi tři tyče nevešlo, takže Chrudim si mohla oddychnout. I přes oslabení hosté hrozili z protiútoků, blízko vyrovnání byli jak Langhamer, tak Huf. První jmenovaný ale svoji kličkovanou nedokázal vyšperkovat přesnou střelou a tomu druhému znemožnil gólové oslavy brankář Surovčík, jenž mu skvěle zmenšil střelecký úhel.

Okamžitě poté se potvrdilo pořekadlo staré, jako kopaná sama: „Nedáš – dostaneš“. Mladičký Hranoš v 67. minutě fantasticky pláchl přesile obránců po levém křídle a finálním pasem našel Tomáše Schánělce, který v tutové šanci opět nezaváhal. Sparťanský kanonýr mohl o tři minuty později zkompletovat hattrick. Střílený centr Goljana si ideálně zpracoval okolo bránícího soupeře, jenže střelou z rohu malého čtverce jen nechal vyniknout Flodera.

Utkání se pak dohrávalo relativně v poklidu, domácí fanoušky nevyděsila ani nepříliš razantní hlavičky Míky po volném kopu Skwarczeka, kterou rutinním zákrokem zlikvidoval Surovčík. Sparta si tak dokráčela pro všechny tři body a odpoutala se ode dna tabulky, čekání Chrudimi na první výhru naopak stále pokračuje.

4. kolo, 6. 8. 2023 v 10:30
2:0
1:0
AC Sparta Praha B – MFK Chrudim

Branky: 39. Schánělec, 67. Schánělec. Rozhodčí: Pechanec – Novák, Cichra. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (36. Látal). Diváci: 334.