Nevyužité šance soupeř krutě trestal

Ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přišla první porážka Chrudimi v sezoně. V duelu s Táborskem dvakrát udeřil Bojan Dordič, předtím otevřel skóre Matouš Varačka a hosté si domů odvezli vítězství 3:0. Chrudim zatím na premiérové vítězství čeká, v předešlých duelech dvakrát remizovala.

Souboj Chrudimi s Táborskem musel od prvních minut téměř tisícovku fanoušků na chrudimském stadionu bavit. Obě mužstva hrála otevřený fotbal, vytvořila si několik zajímavých příležitostí. Za Táborsko byl vidět především obávaný střelec Bojan Dordič, s jehož střelou si v desáté minutě musel poradit brankář Floder. O chvíli později se již měnilo skóre. Chrudimská defenzíva nepohlídala na zadní tyči zcela volného Matouše Varačku, který neměl z bezprostřední blízkosti problém dopravit balon do sítě - 0:1.

Po inkasované brance však začala hrát Chrudim, která si vypracovala několik stoprocentních příležitostí. Smutným hrdinou byl David Huf, který nejprve nastřelil břevno, tyčku, další jeho šanci zlikvidoval gólman Pastornický, který se zaskvěl také proti přízemní střele Novotného na přední tyč. Poločas tak skončil za těsného náskoku Táborska.

Domácí chtěli po pauze pokračovat v aktivní hře s vírou, že některé ze svých šancí promění. Hosté však dobře zavřeli obrannou linii a Chrudimské již do mnoha příležitostí nepustili. Naopak sami rozhodli o své výhře. Nejlepší střelec letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Bojan Dordič nejprve zakončil ukázkovou kombinaci a chvíli před koncem proměnil nařízenou penaltu.

Táborsko vyhrálo v Chrudimi 3:0 a je na čelních pozicích, svěřenci Radka Kronďáka zaznamenali první porážku v sezoně.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Chci pogratulovat soupeři k výhře. Prvních dvacet minut nám nevyšlo, poté jsme se trochu zvedli a měli jsme čtyři jasné gólové šance - břevno, tyč. A když nedáme gól, tak je těžké hrát o body. Je to o naší zkušenosti, měli bychom je proměňovat, ale věřím, že další zápas se do toho dostaneme. Po pauze jsme chtěli se zápasem něco udělat, ale soupeř nás potrestal z rychlých brejků."

3. kolo, 2. 8. 2023 v 18:00
0:3
0:1
MFK Chrudim – FC Silon Táborsko

Branky: 20. Varačka, 50. Dordić, 86. Dordić (pen). Rozhdočí: Machálek – Antoníček, Žurovec. ŽK: 1:0 (Floder). Diváci: 980.

Floder – Borkovec, Míka, Skwarczek, Kesner (C) (88. Bauer) – Kosek – Langhamer (56. Kutík), Novotný, Záviška (56. Vrána) – Huf, Látal (69. Jurčenko).