Náskok Vlašimi smazal premiérovým gólem Huf

Chrudim zapsala druhý bod do tabulky F:NL proti Vlašimi! Středočechy poslal do vedení ve 13. minutě John Solomon, čtvrt hodiny před koncem ale vyrovnal David Huf. Svěřenci trenéra Kronďáka uhráli bod i ve druhém utkání nové sezony. Zatím tak navazují na minulý ročník, ve kterém zaznamenali nerozhodný výsledek v polovině všech ligových duelů.

Domácí Vlašim začala utkání velmi aktivně. Kombinační fotbal dělal Chrudimi veliké problémy a ve 13. minutě inkasovala. Na centr z pravé strany si skvěle naskočil u zadní tyče číhající John Solomon, jenž přesnou hlavičkou rozvlnil síť.

Hosté se okamžitě po obdržené brance vydali neohroženě do útoku, v cestě jim však stál pevný Vágner. Když už to vypadalo na brejk, vytáhl poslední Kričfaluši ze své sbírky technických triků povedenou přehazovačku, a navíc přidal i přesný pas přes celou šířku hřiště.

Gólovku si však Chrudimští přece jen vypracovali. Po menších obranných zmatcích Vlašimi přebral povedenou přihrávku z druhé vlny nabíhající Huf, jenže jeho ránu z bezprostřední blízkosti zázračně vyrazil Vágner mimo branku.

Hned po změně stran přebrali iniciativu znovu hosté a Látal i Langhamer prověřili pozornost domácího gólmana přízemními ranami k levé tyči. Daleko blíže vyrovnání byl Kosek, jenž okamžitě po autu napřáhl k táhlé střele, která jen těsně přeletěla nad břevnem.

Hubené vedení Vlašimi mohl pojistit přesně v polovině druhé půle Šimeček, z těžké pozice na hranici malého vápna ale přestřelil. Podobně si vedl i Singhateh, jenž sice pěkně obešel bránícího hráče, ale zakončení namířil příliš vysoko.

Okamžitě po následném výkopu zapomněla domácí obranná řada na nabíhajícího Davida Hufa. Ten upláchl naprosto všem a v souboji jeden na jednoho s brankářem Vágnerem věděl naprosto přesně, kam musí zakončit, a vyrovnal na konečných 1:1.

2. kolo, 29. 7. 2023 v 17:00
1:1
1:0
FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim

Branky: 13. Solomon – 75. Huf. Rozhodčí: Bělák – Pochylý, Mojžíš. ŽK: 2:0. Diváci: 528.