Úvod přípravy přinesl remízu s Bohemians

Chrudimští fotbalisté vstoupili do nové sezony remízou, s favorizovanými Bohemians 1905 uhráli remízu 2:2.

Do prvního přípravného klání vyběhl od začátku s kapitánskou páskou obránce Hybš. Po jeho levé ruce se představil Vala a v útočném trojúhelníku Osmančík. První vážnější zakončení vzešlo z kopaček hostujících hráčů po pěti minutách. Na útočné polovině si odskočil do volného prostoru Hájek a odhodlal se ke střele. Nepříjemná rána levačkou před Valešem zaplavala, ale zkušený brankář ji dokázal vyrazit. K dorážce se dostal Jurčenko, ale střelu k levé tyči vyrazil Valeš na roh.
Po úvodních patnácti minutách se ujali vedení hosté z Chrudimi. Na pravé straně Klokanů měl v moci míč Kosek. Levonohý obránce, jehož fotbalová kariéra také zavedla do Ďolíčku, přenesl hru doprava na Borkovce. Ještě na jaře hráč třetiligového Vltavínu naservíroval před branku přízemní centr, kam si naběhl Hájek, jemuž se povedlo na malém vápně procedit balon do sítě.
V podání Zelenobílých zahrozil Dostál. Zkušený zadák si při útočném snažení naběhl za velké vápno, kde si převzal přihrávku. Vstříc hostujícímu brankáři vyslal nepříjemnou ránu, ale Šerák skokem k pravé tyči ránu výborně zneškodnil. na opačné straně hřiště měli hosté šanci na zvýšení náskoku. Z hranice velkého vápna se do míče opřel Hájek, střela byla tečovaná, ale Valeš se vytáhl a konečky prstů střelu vyrazil. Východočeši zanedlouho vyrazili do dalšího protiútoku. Jurčenko si naváděl míč na střed, odmítl tandem od Borkovce, ovšem jeho rána zpoza šestnáctky proletěla nad břevnem Valešovy branky. První dějství skončilo jednobrankovým náskokem Chrudimi.
Do druhé půle vyměnil kouč Veselý dle plánu téměř celou jedenáctku. Na hřišti zůstali pouze Osmančík s Valou. Už po minutě centroval Kovařík netradičně pravou nohou. Na zadní tyči se do zakončení prodral důrazný Köstl, bohužel mezi tři tyče hlavou nezamířil.
Rázem tedy udeřili Východočeši. Látal sklepl míč pro Kesnera, od kterého putoval míč k Hájkovi. Rodák z Třebeše se rychle podíval, aby z prvního doteku mohl vysunout do samostatného úniku Jurčenka. Hráč s osmnáctkou na zádech postupoval na branku a střelou k levé tyči překonal gólmana Soukupa.
Krátce poté byli Klokani blízko od snížení. Na pravé straně měl míč v moci Köstl a povedeným centrem našel přesně Kozáka. Mladý útočník se pověsil do vzduchu, avšak hlavou orazítkoval pouze břevno. Nová posila Bohemians se přeci jen dočkala. Klokani napadali hostující rozehrávku, což se jim vyplatilo, neboť získali míč na hranici pokutového území. Hrubý přiťukl míč Kozákovi, jehož parádní obstřel zaplul přesně k pravé tyči.Tentýž hráč mohl zanedlouho i srovnat, ovšem v tomto případě brankář Mach ránu vyrazil. Aktivní útočník měl ještě další šanci, když vystřihl efektní nůžky, ale chrudimský gólman fantastickým zákrokem připravil diváky o parádní gól.
Svěřenci trenéra Veselého se vyrovnávací branky dočkali. Jánoš nahrál doprostřed hřiště Valovi. Rychlý obránce si při podpoře ofenzivy z pozice stopera míč zpracoval a roztáhl hru doprava na Köstla. Pravonohý zadák si balon připravil, aby vzápětí předpisovou přihrávkou na malém vápně oslovil Kozáka, který nepohrdl a trefou do odkryté branky srovnal stav. Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Zdroj: bohemians.cz

1. kolo, 24. 6. 2023 v 11:00, Uhříněves
2:2
0:1
Bohemians Praha 1905 – MFK Chrudim

Branky: 58. Kozák, 82. Kozák – 16. Hájek, 49. Jurčenko. ŽK: 2:0.

Bohemians Praha 1905
1. poločas: Valeš – Jindřišek, Beran, Hybš, Mužík, Kadlec, Dostál, Vala, Hůlka, Necid, Osmančík 2. poločas: Soukup – Vala, Křapka, Shejbal – Köstl, Jánoš, Hrubý, Kovařík – Osmančík, Kozák – Prekop.

Šerák – Matoušek, Míka, Borkovec, Kutík, Bauer, Hájek, Kosek, Skwarczek, Jurčenko, Látal. Střídali: Mach, Jančura, Straka, Halász, Kesner, Záviška, Sotorník

2. MFK Vyškov 25 42:29 46
3. FC SILON Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. MFK Chrudim 25 45:41 37
6. AC Sparta Praha B 25 45:41 35
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 25 34:30 35
8. SK Líšeň 2019 25 29:30 33