Střelec Firbacher: Padá to, těší mě to. Ale body jsou důležitější

I přesto, že na začátku sezonu trávil spoustu času na lavičce v pozici útočníka číslo dvě, díky nastříleným brankám si Filip Firbacher řekl o základní sestavu. Na podzim jich zvládl již pět a patří do elitní tabulky střelců celé FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Zálusk na další góly si chystá proti Dukle.

Další velmi důležitá výhra přišla v Třinci, byť to je hřiště, na kterém se často nevyhrává, Chrudimi se to dokonce povedlo úplně poprvé. Čím jste domácí zaskočili?
Myslím si, že v prvním poločase byl Třinec o chloupek lepší, ale jeho největší šanci jsme zastavili na brankové čáře, ve druhém poločase jsme už hru vyrovnali a za výbornou defenzivu jsme byli odměněny dvěma brankami.

Jaké byly cíle před zápasem? Byl to hodně taktický zápas, hráli jste především na nulu vzadu?
Tak my hrajeme na nulu vzadu každý zápas, protože když nedostaneme gól, nemůžeme prohrát. Takticky jsme ten zápas zvládli dobře a Třinec kromě pár závarů do ničeho nepustili.

Pak jsi to rozsekl, jaká byla tvoje další branka?
Balón se odrážel v soupeřově vápně, Honza Řezníček a Michal Vrána vyhráli souboj a já sem si balón našel a levačkou z voleje ho poslal na zadní tyč.

Cítíš střeleckou formu? Oproti startu ligy ti to tam nyní parádně padá a rázem patříš k nejlepším střelcům celé soutěže..
Jo, tak asi se to tak dá říct, na začátku sezóny jsem toho moc neodehrál, doufám že se to teď změní, moc mě to těší, že mi to tam teď padá, ale nejdůležitější ze všeho jsou body, takže když budeme vyhrávat, je mi jedno kdo dá gól.

Teď vás doma čeká rozjetá Dukla, to bude asi pořádný oříšek? Bude to přímý souboj o osmé místo tabulky.
Dukla patří k favoritům soutěže, a k zápasu určitě přistoupíme s respektem, ale my jsme taky rozjetí a věříme, že tři body zůstanou v Chrudimi.

Máš na ni schovaný ještě nějaký střelný prach?
Ještě jsem si nějaký schoval. Bude to hodně těžký zápas, ale můžu fanouškům slíbit, že uděláme všechno, abychom zápas zvládli.

Tabulka ligy

5. SK Líšeň 2019 30 38:27 46
6. FK Varnsdorf 30 54:46 43
7. FC SILON Táborsko 30 39:43 42
8. MFK Chrudim 30 32:32 39
9. SK Sigma Olomouc B 30 41:46 39
10. AC Sparta Praha B 30 32:39 39
11. FC Sellier & Bellot Vlašim 30 54:49 38

Aktuality

  • Bývalý trenér Jirousek slaví padesátiny

    3. 6. 2023, 22:07
    Na lavičce MFK Chrudim byl patnáct let, tým dostal z divize až do druhé ligy, ve které Chrudim letos dokončila již pátou sezonu. Trenér Pavel Jirousek dnes slaví 50. narozeniny a jménem celého klubu mu přejeme jen to nejlepší!
  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.