Ušli jsme už kus cesty. Ta ale nekončí, ví Harušťák

Před sezonou přestoupil do Chrudimi z Baníku Ostrava mladý a nadějný obránce Jaroslav Harušťák, který se ihned zabydlel v základní sestavě a je připraven vzdorovat každému soupeři. A hned v sobotu bude mít možnost pokořit pražskou Spartu B.

Jaké je hrát proti rezervám těchto klubů? Je to pro tebe také prestižnější jen proto, že je to prostě Sparta?
Ať je to rezerva nebo není, beru každý zápas úplně stejně. Možná by někoho napadla myšlenka, že jsem do Chrudimi přestoupil z Baníku, že je pro mě utkání mimořádně prestižní, ale tři body budou chutnat stejně jako bychom porazili kohokoliv jiného v lize. Jestli je pro fanoušky zápas se Spartou prestižnější, tak uděláme všechno pro to, abychom jim udělali radost, tak jako všem, kteří se o fotbal v Chrudimi zapáleně starají.

Dá se na tyto zápasy vůbec připravit? Když vlastně nevíme, s jakou sestavou soupeř přijede?
Samozřejmě, že dá. Myslím si, že jejich tým má nastavenou určitou šablonu, podle které chce hrát. A ty hráče, které budou mít zrovna k dispozici, si do ní jenom dosadí. Na druhou stranu my se jim budeme snažit vnutit náš styl hry a předvést naše silné stránky, kterými budeme chtít dosáhnout vítězství.

Jakou hrou se béčko Sparty vyznačuje?
Když bych to měl obecně shrnout, tak rezervy ligových týmů se vyznačují velmi podobnými rysy. Tím, že je v týmech spousta mladých hráčů, tak budou hodně běhat, napadat. Na druhou stranu my jsme taky mladé mužstvo, jsme na tom dobře jak fyzicky tak psychicky, takže bych v tom neviděl žádný problém.

Budeme chtít potvrdit výhru z Táborska, bereme tedy jen vítězství?
Určitě. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Od začátku přípravy jsme ušli kus cesty, která určitě nekončí po dvou vyhraných zápasech. Do zápasu půjdeme s tím, že na hřišti necháme všechno a výsledkově navážeme na zápas s Táborskem a Příbramí.

Tabulka ligy

5. SK Líšeň 2019 30 38:27 46
6. FK Varnsdorf 30 54:46 43
7. FC SILON Táborsko 30 39:43 42
8. MFK Chrudim 30 32:32 39
9. SK Sigma Olomouc B 30 41:46 39
10. AC Sparta Praha B 30 32:39 39
11. FC Sellier & Bellot Vlašim 30 54:49 38

Aktuality

  • Bývalý trenér Jirousek slaví padesátiny

    3. 6. 2023, 22:07
    Na lavičce MFK Chrudim byl patnáct let, tým dostal z divize až do druhé ligy, ve které Chrudim letos dokončila již pátou sezonu. Trenér Pavel Jirousek dnes slaví 50. narozeniny a jménem celého klubu mu přejeme jen to nejlepší!
  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.