Nedali jsme šance, hlavní je postup, myslí si Ondřej Mach

Chrudimští fotbalisté dokázali v prvním kole MOL Cupu přehrát Povltavskou FA výsledkem 1:0. Na to jaký byl jeho debut v chrudimském dresu nebo na to, jak si poradil s největší šancí soupeře odpovídal Ondřej Mach.

První kolo MOL Cupu, tak jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Myslím si, že se ukázalo, že to byl takový klasický pohárový zápas. Přijedete do ligově horšího týmu, ale ten nehraje vůbec špatný fotbal, hraje namotivovaně, a chce porazit druholigový tým a je to vždy o tom, jestli favorit dokáže dát nějakou rychlou branku a uklidnit se, což se nám úplně nepodařilo, i když šance v prvním poločasu jsme měli, a i díky tomu jsme se trápili takhle dlouho, ale zvládli jsme to a jdeme dál.

Byl to pro tebe úplně první soutěžní zápas za Chrudim, tak jak to bylo?
Bylo to pro mě dokonce i první utkání v MOL Cupu, protože jsem byl v Hradci B, který MOL Cup nehraje, takže jsem se na obě premiéry těšil.

Asi největší šance domácích přišla v 70. minutě, kdy se na tebe vyřítil osamocený hráč, ale jeho střelu k levé tyči si dokázal vychytat, tak jak si zde situaci viděl?
Těch situací ve druhém poločase bylo celkem dost. Museli jsme dát ten gól a oni chodili do trošku utaženější obrany, ale v této situaci jsem reagoval až na poslední chvíli, kdy jsem to vlastně ještě vyrazil před sebe a dochytával jsem to až na druhý pokus a naštěstí jsem tam byl dřív než útočník.

2. MFK Vyškov 24 40:28 43
3. FC SILON Táborsko 24 35:22 39
4. SK Sigma Olomouc B 24 34:35 39
5. MFK Chrudim 24 39:38 34
6. SK Líšeň 2019 24 29:29 33
7. FK Příbram 24 25:31 33
8. AC Sparta Praha B 24 43:41 32