Na slovíčko s MFK - 7. díl

Výkladní skříní každého klubu jsou především jejich hráči. Rozhovorům s trenéry a funkcionáři se věnujeme zejména v "Rozhovorech", našim hráčům v mládežnických kategoriích jsme vytvořili vlastní rubriku webu s názvem "Na slovíčko s MFK".

Po zápase s Teplicemi jsme vyzvali dva vybrané hráče týmu U19, aby nám odpověděli na pár otázek do 7. dílu „Na slovíčko s MFK“. První z krátkých rozhovorů uveřejníme dnes a druhý hned za pár dní.


Představení hráče:

Jmenuji se Jakub Vaško. Je mi 18 let. V našem týmu většinou zastávám pozici středního obránce, ale v případě potřeby jsem schopný zaskočit v pozici krajního obránce nebo i útočníka. V chrudimském fotbale se pohybuji už od mladších přípravek a prošel jsem si celou mládeží až do dorostu. Momentálně studuji poslední ročník Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi a chystám se na vysokou školu, kde na fotbal už tolik času nebude. I tak bych chtěl stále zůstat aktivní a fotbalem se zabývat.


Letos je velký tlak na výsledky a celkové umístění týmu U19 na konci sezony. Cítíš vyšší nároky a co tě motivuje k nejlepšímu výkonu?

Rozhodně cítím, že letošní sezona, a především konečné umístění v tabulce, je pro chrudimský fotbal velmi důležité. Hrajeme o setrvání na vysoké úrovni v dorostenecké lize, což samo o sobě je dostatečná motivace k tomu, abychom do každého zápasu šli s co největším nasazením a touhou vyhrát.


Jak probíhá příprava na zápasy, jako byl teď proti Teplicím? Jaké jste měli úkoly a dařilo se je plnit? Co říkáš na předvedenou hru?

Přípravě věnujeme hodně času. Už na pátečním tréninku se zabýváme zápasovými věcmi. Především náš trenér věnuje studování herního stylu, rozestavení i taktice soupeře spoustu času. Do utkání s Teplicemi jsme šli s tím, že soupeře necháme víc hrát, budeme spíše bránit z hlubokého bloku a při zisku míče se pokusíme o rychlý přechod do útoku. Začátek zápasu jsme nechytili ideálně, ale standartní situace nám pomohly se dostat do hry a po vstřelení dvou rychlých gólů jsme soupeře měli přesně tam, kde jsme ho chtěli mít. Druhý poločas jsme se prezentovali stejnou taktikou a výkon završili třetím gólem. Tento styl hry sice není tak zábavný, ale účel svědčí prostředky a na konci zápasu je nejdůležitější, co bude ukazovat výsledková tabule, (3:0).


V zápase s Teplicemi jste dali dva góly ze standardních situacích a obzvlášť ten druhý byl unikátní. Můžeš ho popsat? Už jsi někdy v životě viděl nebo dal podobnou branku? Trénujete nějak mimořádně standardní situace? Rozhodly podle tebe zápas s Teplicemi?


Při zahrávání rohového kopu, kdy jsme znovu zkusili střílený míč do brány, se mi povedlo míč natolik zatočit, že se bez kontaktu někoho dalšího dostal do sítě. Velkou zásluhu měl i můj spoluhráč Daniel Novák, který měl za úkol gólmanovi Teplic znemožnit jednoduché chycení balónu do rukavic. Už dřív se mi stejný gól povedlo vsítit a trenér to ví, takže je to jedna z našich variant, jak zahrávat rohový kop.Těšíš se obzvlášť na některého ze soupeřů, proti kterým máte ještě letos hrát a proč?

Těším se na každého soupeře. Přesně pro tahle utkání se fotbal dělá. Každý soupeř je jiný a na každého se musíme pečlivě připravit. Čekají nás teď 4 domácí utkání, třeba derby s Pardubicemi (výsledek zápasu najdete pod odkazem Zápasy U19), ze kterých chceme vytěžit maximální počet bodů. Musíme se však držet nohama na zemi a postupně plnit náš cíl, tedy skončit v horní polovině tabulky na konci sezóny.


Děkuji za rozhovor, Tomáš Poborský

Tabulka ligy

7. FC Vysočina Jihlava 30 29:34 42
8. FC MAS Táborsko 30 33:34 40
9. FK Dukla Praha 30 40:41 39
10. MFK Chrudim 30 32:36 38
11. 1. SK Prostějov 30 32:50 37
12. MFK Vyškov 30 43:44 35
13. 1.FK Příbram 30 38:51 35

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.