15. rozhovor - Vojtěch Gregovský

Po zaslouženém vítězství v těžkém utkání se Spartou Praha jsme vyzpovídali jednoho z aktérů tohoto zápasu. Jakou měl tým přípravu, motivaci a jak probíhaly oslavy, nám přiblížil v odpovědích Vojtěch Gregovský.

Představení hráče: (jméno, věk, pozice v týmu, za jaký ročník hraješ, kolik let jsi v klubu?

Vojtěch Gregovský ,17 let, v týmu U19 zastupuji pozici stopera, v klubu jsem od svých 3 let.


Jakou školu studuješ? Co chceš jednou dělat: škola/ práce/ fotbal? Kam to chceš ve fotbale dotáhnout? Jakému hráči a týmu fandíš?

Studium: Gymnázium Josefa Ressela

Ve fotbale bych se chtěl dostat co nejdál to půjde, určitě největším snem je hrát za reprezentaci. Pokud by mi to nevyšlo, tak bych chtěl být fyzioterapeut.

Fotbalový vzor: Kylian Mbappé, Fanoušek PSG (Paris Saint-Germain)


Jaká byla příprava na soupeře před zápasem proti Spartě Praha? Co motivace týmu? Měli jste mimořádnou týmovou přípravu, trénink nebo dlouhou řeč kapitána/ trenéra před zápasem?

Na soupeře jsme se připravili stejně jako na všechny v této sezóně. V pátek před zápasem jsme si zkusili možnosti standartních situací, udělali video rozbor z předešlého utkání a ukázali si chyby, které jsme dělali. Před zápasem nám trenér řekl, kde dělají Sparťané chyby, jak bychom na ně měli hrát a upozornil na jejich přednosti. Motivaci máme zaručenou vždycky. Výhra = neběhaní přes týden.Ze strany fanoušků i trenérů jsme slyšeli jen chválu, že jste si to opravdu zasloužili za bojovnost, nasazení atd., ale jak to vidíte vy, samotní hráči a jak to prožíval tým?

Já si také myslím, že jsme si výhru zasloužili více než soupeř. Bylo to velmi náročné utkání hlavně pro záložní řadu, která toho dost naběhala. Naštěstí jsme dobře kondičně připraveni. Dle mého názoru jsme prvních pár minut zápasu byli trochu nervózní, ale to se postupem času zlepšilo. Začali jsme si více věřit a výkonnost šla nahoru.


Jaká byla oslava? Slavilo se dlouho, nebo jste se hned začali soustředit na další trénink, zápas, soupeře a hodili to brzy za hlavu?

Tak oslavy po zápase byly bujaré, ale hned v pondělí jsme se vrátili zpět nohama na zem a začali se soustředit na nedělní derby proti Pardubicím (pozn. redakce: výsledek derby FK Pardubice - MFK Chrudim 1:2)


Díky za rozhovor (autor Tomáš Poborský)

Tabulka ligy

3. MFK Karviná 19 32:26 32
4. SK Líšeň 2019 19 25:14 31
5. FK Varnsdorf 18 27:21 28
6. MFK Chrudim 18 20:17 25
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 19 31:29 24
8. FK Dukla Praha 18 27:26 24
9. FC Vysočina Jihlava 19 21:27 24

Aktuality

  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.
  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.