Rezerva vstoupila do soutěže vítězně

Rezerva vstoupila do soutěže vítězně. V prvním utkání si rezerva poradila v derby s Heřmanovým Městcem. Ve druhém utkání zvítězila na hřišti v Litomyšli.

Vítězné derby na úvod

MFK Chrudim B – Jiskra Heřmanův Městec 2:0 (2:0)

Branky: 4 min Žalud, 21 min Látal

Rozhodčí: Jureček, Klír, Mach, DS Blažek

Sestava domácí: Janda, Friček, Zikmunda (63 Fikejz), Kopecký D. st, Mikor, Vácha, Holeček F. (69 Šindelář), Kopecký D. ml (48 Brychnáč), Holeček V. (46 Holub), Žalud, Látal (46 Linhart)

Sestava hosté: Stýblo, Hauf, Jablečník, Zrůst T. (46 Hlaváč), Zrůst D., Dvořáček (46 Jošt), Levinský (46 Jirásek), Salfický (75 Kosina), Pilný, Mach, Novák

Rezervě se povedl parádně úvod utkání, když už ve 4 min vystihl Žalud špatnou rozehrávku Stýbla a skóroval téměř do prázdné branky. Ve 21 min bylo ještě veseleji a po ose F. Holeček, Vácha, Látal „uklidil“ posledně jmenovaný hlavou míč za záda Stýbla podruhé. Definitivní pojistku výsledku z první půle měl na svých kopačkách znovu Látal a po něm i Žalud s F. Holečkem, ale síť hostující svatyně se už rozvlnit nepodařilo. Hosté se také dostávali do slibných možností, ale s koncovkou nedokázali dobře naložit. Do druhé půle přišla na domácí straně vynucená střídání a nutno podotknout, že si hra až do konce utkání „nesedla“. Hosté byli více na míči, ale s optickou herní převahou si nedokázali ve finální části poradit. Chrudimští už zdaleka nebyli tak nebezpeční směrem dopředu, ale cenou výhru s houževnatým soupeřem bez obdržené branky uhájili.

Výhra z Litomyšle

Jiskra Litomyšl – MFK Chrudim B 2:4 (1:1)

Branky: 21 min Paclík, 59 min Kundera – 31 min F. Holeček (pk), 49 min Zrůst, 54 min D. Kopecký st, 58 min Vácha

Rozhodčí: Morávek, Schmeiser, Svědiroh, DS Reinberg

Sestava domácí: Hlous, Škeřík (86 Severa M.), Hašek M., Štoudek, Jireček, Malý (60 Kristek), Sršeň, Tomšů (60 Urban), Paclík, Kundera, Severa L.

Sestava hosté: Janda, Hruška, Fikejz, Holeček F., Mikor, Vácha (82 Hybeš), Kopecký D. st, Holub (70 Zvolánek), Mrázek (77 Horák), Zrůst (85 Koucký), Látal (57 Linhart)

Do utkání nastoupili hosté s velmi mladým týmem a po úvodním „oťukávání“ šli do vedení ve 21 min domácí. Ještě do poločasu však hosté srovnali krok zásluhou F. Holečka a jeho proměněném pokutovém kopu za faul na Mrázka. Do druhé půle vstoupili hosté aktivně a dobrou hru dokázali podpořit i střelecky, když v rozmezí devíti minut třikrát skórovali. Nejprve ve 49 min napálil pod břevno Mikorovu přihrávku Zrůst a v 54 min zužitkoval Holubův rohový kop hlavou D. Kopecký st. O čtyři minuty později se ve vápně uvolnil výborně Vácha a posunul výsledek na 4:1. Ihned vzápětí se mohli domácí vrátit do hry, když trestuhodně využili dlouhý aut a snížili na 2:4. Rezerva však předváděla slušný výkon a dokázala si bez větších problémů poradit i se zjednodušenou hrou domácího týmu. Navíc měla i několik možností skóre navýšit, ale ani Vácha a ani Linhart už další branku nepřidali. Pro mladý tým MFK je to výhra zasloužená a v brankovém poměru i přesvědčivá.