B-tým si poradil s Letohradem

Rezerva MFK Chrudim zapsala v Divizi C další vítězství. Na domácí půdě si poradila s Letohradem výsledkem 3:1, na výhru založil již v první půli dvougólový Zvolánek, definitivní razítko udělal po pauze Látal.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „V pozměněném rozestavení jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Naše mladá sestava předváděla fotbal plný pohybu, nápadu a sebevědomí, což se odrazilo v brzkém vedení o dvě branky. Nejprve se prosadil po rohu Holuba Zvolánek a stejný hráč přidal druhou branku z pokutového kopu za faul na Látala. Vlastně jediné, co se dalo klukům vytknout byly neproměněné šance, ať už to byl Látal a hlavně Zvolánek, který odmítl zkompletovat hatrtick, když trestuhodně překopl prázdnou branku po akci Juliše. Škoda, mohli jsme jít při vší úctě do kabin klidně za stavu 5:0. Hosté se prakticky k ničemu nedoslali a zahrozili až v samotném závěru poločasu.

Do druhé půle už jsme tak dobrý vstup neměli, i když obrovskou možnost k navýšení skóre ano, ale tady platilo nedáš dostaneš a Letohrad po naší hrubce v hloubi pole ze své druhé možnosti snížil. Odpověděli jsme tím nejlepším možným způsobem a znovu jsme si začali vytvářet převahu i brankové příležitosti, ale proměnili jsme pouze jednu Látalem. Hosté se nevzdávali a předvedli kvalitu i situace ke korekci skóre, ale v několika momentech nás podržel Mach. To se dá říci i na straně druhé, když i Janůj zneškodnil dost nebezpečných a po brance volajících pokusů a tak nakonec bereme tři body za výsledek 3:1. Chybičky v naší hře určitě byl, měli jsme spoustu ztrát míče, mnohdy jsme pokazili předfinální i finální část, neproměnili spoustu šancí, což není při mládí kádru asi nic neobvyklého, ale přece jen pozitiva a to hlavně ze sebevědomého výkonu rozhodně převažují a já jsem spokojen.”

7. kolo, 18. 9. 2022 v 10:15
3:1
2:0
MFK Chrudim B – FK OEZ Letohrad

Branky: 14. Zvolánek Michal, 21. Zvolánek Michal (pen.), 71. Látal David - 54. Šplíchal František. Rozhodčí: Fišer - Rychtár, Novotný. ŽK: 0:1. Diváci: 100.