Rezerva vstoupila do soutěže důstojnou porážkou

Rezerva Chrudimi vstoupila do své premiérové sezony v divizní soutěži porážkou. Za výkon na hřišti Liberce se ale nemusí rozhodně stydět a i přes nejtěsnější možnou porážku 0:1 může být trenér Miroslav Teplý spokojen.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „První divizní utkání nás čekal velmi těžký soupeř, posílený hráči z kádru A týmu a byli jsme si vědomi, jak náročná práce nás čeká. První půle jde za domácím celkem co se držení míče a šancí týče, ale bez efektu. Bohužel jsme jim sami situaci ulehčili velmi kuriózní vlastní brankou v nastaveném čase před odchodem do kabin. O poločasové přestávce jsme si říkali, že nepředvádíme vůbec špatnou hru a že můžeme být ještě lepší, což kluci na hřiště přenesli a předvedli. Tak, jak nás v první půli podržel Lukáš Mrázek, který zneškodnil i pokutový kop, tak to samé předvedl domácí Pešl, který se nejprve pouze ohlédl za Bauerovou hlavou do tyče a následně neuvěřitelně zlikvidoval dorážky Zvolánka a Tlapáka.

To byly opravdu trestuhodně zahozené šance. Navíc byl za chvíli velmi blízko branky i Zikmunda a po něm na zadní tyči Drahoš, ale opět se síť nerozvlnila. Poslední velkou šanci měl opět Tlapák, ale i když udělal na přední tyči vše správně, tak Pešl opět vytáhl skvělý zákrok. Nakonec tedy rozhodla i přes možnosti domácích vlastní branka, což je odstupem času ještě více bolestivé, ale se vší pokorou se dá říci, že body z Liberce nebyly tak daleko, jak se před utkáním mohlo zdát. Máme za sebou první duel, který nám nastavil určité věci a postupně budeme poznávat, jak se můžeme v letošní velmi kvalitní divizi C prezentovat. Předvedli jsme týmový výkon, byli jsme organizovaní a kluci opravdu celý zápas dřeli, s čímž jsem velmi spokojen.”

1. kolo, 7. 8. 2022 v 10:15
1:0
1:0
FC Slovan Liberec B – MFK Chrudim B

Branky: 45. Vácha (vlastní). Rozhodčí: Matějka – Pilný, Klečka. ŽK: 90. Černický – 21. Zvolánek, 40. Drahoš. Diváci: 100.