Cidlina je náš soupeř i z ligy, kde se s ním tradičně potkáváme. Tentokráte jsme pro přípravu zvolili utkání u soupeře na umělé trávě ve formátu 8 + 1. Vetší prostor dovoloval více kontaktu a měl nám ukázat i v jaké formě kluci jsou. Nyní se moc netrénovalo, hráči měli volno, díky tomu, že byly jarní prázdniny. I tak se kluci zápasu zhostili velmi dobře. Každý ukázal, že chce hrát fotbal a nebojí se hrát na různých postech. Nakonec jsme sehráli 3 třetiny po 30 minutách. První třicetiminutovka byla v tempu, které vydrželo až do konce zápasu. Nasazení kluků bylo opravdu vysoké. Hrála se vyrovnaná, místy i tvrdá hra. Soupeř se nebál jít po balonu i za cenu faulu, což nám v některých, zvláště finálních fázích, dělalo problém. V zápase bylo spousta individuálních akcí a zároveň jsme si drželi i hru s rozehrávkou od brankáře. První třetina skončila 0:0 a na střely na branku jsme soupeře přestříleli. V druhé třetině jsme po nekoncentrované hře rychle inkasovali a po individuální chybě inkasovali záhy znovu. Soupeře to nakoplo a snažil se hrát tak, aby vstřelil i další gól. To se mu podařilo a naše kluky to za stavu 3:0 zdravě nakoplo. Zanedlouho se podařilo po pěkné akci Nováka snížit a hned do minuty na to se blýskl individuální akcí Vencl a stanovil tak stav 2. třetiny na 3:2 pro soupeře. Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu a soupeři postupně docházely síly. Bohužel žádný jiný gól nepadl, a tak konečný stav byl 3:2 pro Cidlinu.

Zápas nám ukázal, že kluci jsou dobře fyzicky připraveni a mají chuť hrát fotbal. Už se nám hezky ukazuje, že se dokáží i na jednotlivých postech zastoupit. Musíme však zapracovat na finálních nahrávkách, práci s míčem a přidání tvrdosti propojenou s fotbalovou chytrostí😊

, 5. 3. 2022 v 00:00