Poslední zápas soutěžního ročníku 2021/2022 jsme sehráli na hřišti našeho největšího pronásledovatele. Kvalitní hrací plocha, ideální počasí, delegovaní rozhodčí a přímý souboj dvou nejlepších týmů soutěže byly zárukou kvalitní podívané. V prvním poločase jsme trpělivou, přesnou kombinací a důrazem domácí přehrávali. Výsledkem byla naše vedoucí branka Tlustého po ideálním křižném míči za obranu domácích.

Další naše tři výhodné střelecké pozice z hranice pokutového území (Vích, 2 x Tlustý) domácí zablokovali nebo jsme netrefili zařízení. Ovšem naši největší šanci zahodil Mec, když si při samostatném nájezdu nevylepšil střeleckou pozici a ukvapeně zakončil vedle.

Vstup do druhého poločasu jsme ale trestuhodně nezvládli. Domácí začali vyhrávat osobní souboje a jistota naší obrany z prvního poločasu byla ta tam. Prvním varováním bylo nastřelené břevno. Vyrovnání se domácí dočkali z přímého kopu, když razantní střela zaplavala a překvapila našeho golmana. Domácí pokračovali v aktivní hře. Sedlák se vyznamenal při samostatném úniku domácího útočníka. V 80.minutě domácí zahrávali rohový kop a po souboji na přední tyči si Modrovič míč hlavou nešťastně usměrnil do vlastní sítě. Naše snaha o vyrovnání ovšem v závěru vyšla na prázdno.

V prvním poločase jsme domácí přehráli, naopak v druhém poločase byli domácí lepší a zaslouženě vyhráli. Chtěli jsme soutěží projít bez porážky, bohužel v posledním utkání soutěže i přes naší korunovaci coby Vítěze krajského přeboru dorostu Pardubického kraje jsme neuspěli. Cesta k vítězství vede přes porážky!!

I přes zklamání z prohry, je nutno všem hráčům, kteří v průběhu celé soutěže za náš tým nastoupili pogratulovat k titulu krajských přeborníků a postupu do divize, poděkovat za výkony, přístup k tréninkovému procesu a popřát všem hráčům pevné zdraví a fotbalové úspěchy v další sezóně.

29. kolo, 11. 6. 2022 v 10:15, Pardubičky
2:1
(0:1)
SK Pardubičky – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

55. Hlavinka Bartoloměj, 79. Hlavinka Bartoloměj - 18. Tlustý Tomáš

Sestavy

MFK Chrudim
Sedlák – Krška (Modrovič), Černý, Holubec, Fojtů – Tuček, Vích, Holý, CHichak – Tlustý, Mec