Za ideálního počasí jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z horní poloviny tabulky.

Úvodní minuty utkání patřili hostům. První závar v našem pokutovém území jsme ještě se štěstím odvrátili, ale druhý jsme vyřešili už jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu hostující Šafránek bezpečně proměnil. Z úvodního šoku jsme se poměrně rychle vzpamatovali. Za tři minuty jsme vyrovnali, když penaltu za faul na pronikajícího Smutného rovněž bezpečně proměnil Černý. Po naší vyrovnávací brance začal z naší strany festival neproměněných šancí. Vynikající brankář hostí několikrát vychytal naše borce, nejpilnějším paličem tutovek byl aktivní Chichak, připojil se Skohoutil, Tlustý T., Valenta, Smutný. A tak se do kabin odcházelo za remízového stavu 1:1.

V druhém poločase jsem provedli změnu v rozestavení a nadále trpělivě dobývali hostující obranu. Po rychlé křídelní kombinaci po ose Tuček – Mec- Valenta posledně jmenovaný konečně prostřelil hostujícího golmana, 2:1. Hostům postupně ubývaly síly a my jsme chtěli vítězství potvrdit další brankou. Povedlo se to po kombinaci trojice Tlustý T.-Skohoutil a zakončující Mec, který průnikovou přihrávku za obranu uklidil k tyči, 3:1. V poslední minutě došlo po nesmyslném ataku našeho brankáře ke strkanici, kterou odnesl červenou kartou bohužel jen náš kapitán Černý…..

Zaspali jsme úvod utkání. Naše snaha o kombinační fotbal často ztroskotala na našich nepřesnostech, když už jsme se prokombinovali nebo individuálně prosadili do šancí zklamali jsme v zakončení. V prvním poločase jsme bohužel šetřili krokem. Nutno zmínit i kvalitní výkon hostujícího golmana. K červené kartě, kapitán Černý v roli Zora mstitele musí emoce udržet na uzdě.


24. kolo, 8. 5. 2022 v 10:00, Slatiňany
3:1
(1:1)
MFK Chrudim – FK Jiskra Ústí nad Orlicí

Statistiky zápasu

11. Černý Štěpán (pen.), 70. Valenta Adam, 86. Mec Matouš - 8. Šafránek Jakub (pen.)

Sestavy

MFK Chrudim
Tlustý J. – Kühr, Černý, Modrovič – Chichak, Vích (Tuček), Tlustý T., Skohoutil, Mec – Smutný (Vaníček), Valenta (Šeda)