V neděli jsme sehráli první mistrovské utkání proti RMSK „Cidlina“ Nový Bydžov na stadionu v Hlušicích. Bohužel, terén tomu odpovídal, a byl pro fotbal i kluky velmi těžký. Kluci, natěšeni z přátelských utkání, se do zápasu pustili velmi dobře a plnili vše, co jsme si řekli v kabině. Celý zápas se přelévala hra z jedné strany na druhou. Bylo vidět, že ani jeden tým nechce prohrát. Kluci podstoupili spousty osobních soubojů, které jim ukázaly, že hra může i občas bolet. To je ale nijak neposlalo do kolen a statečně se prali, tak jak si řekli již v pokřiku. Soupeř se občas uchýlil k nakopávání, ale my jsme se snažili hru tvořit od brankáře a to se nám i dařilo. Zápas přinesl spousty pěkných fotbalových momentů, i když skončil zaslouženou remízou 4:4. Kluci sehranou hrou vytvořili parádní pozvánku na další mistrovské utkání v sobotu 16.4.

Zápas nám ukázal, že kluci jsou dobře fyzicky připraveni, celkově se ukázal týmový duch a kluci si na všech postech vypomohli a ukázali, že se dokáží vybičovat a udělat dobrý výsledek společně. Bylo vidět, že přechod z UMT dělá potíže všem, proto se budeme soustředit na co nejvíce her na trávě, čemuž se už věnujeme, když to počasí dovolí.

12. kolo, 10. 4. 2022 v 10:00, Hlušice / tráva
4:4
RMSK Cidlina Nový Bydžov – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Vojtěch V., Filip V. 2x, Jaroslav L.

Sestavy

MFK Chrudim
David Rychtařík, Dominik Kurštejn, Alex Polák, Sebastian Mazal, Patrik Čapka, Filip Novák, Filip Vencl, Lukáš Dvořák, Jaroslav Lorenc, Vojtěch Vágner, Petr Paták