Přestřelka se Žižkovem body nevynesla

Hned osm branek bylo k vidění v utkání 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které se uskutečnilo v Chrudimi. Domácí fotbalisté podlehli Žižkovu 3:5 a zaznamenali už pátou porážku v řadě. Za Viktorii se dvakrát prosadil Mashike Sukisa, kterého doplnili Zoubele, Diviš a Nabijev. Za Chrudim skórovali Řezníček, Hašek a Rybička. Chrudim nevyhrála už osm kol a propadla se v tabulce na desátou pozici.

Chrudimští fotbalisté vstoupili do posledního domácího zápasu letošní sezony aktivně, prvních pět minut nepustili Žižkov prakticky na útočnou polovinu. Jenže Viktoria otevřela skóre hned z první vážnější šance v 11. minutě. Nenápadný centr do pokutového území přistál zhruba na penaltě na hlavě Lukáše Zoubeleho, který balon jen lehce prodloužil a poslal ho milimetrově k pravé tyči chrudimské branky – 0:1.

O minutu později to mohlo být už o dvě branky, když vystoupené domácí obrany využil Diviš, který však místo přihrávky zvolil prudké zakončení a to bylo nepřesné. Ve 23. minutě nejprve Sixta zakončením zpoza pokutového území protáhl brankáře Zímu, jenže o pár okamžiků později domácí gólman podruhé inkasoval. Dvě nebezpečné příležitosti Žižkova skončily zákrokem Zímy a nastřelenou tyčkou Diviše, vzápětí se ale odraženého balonu zmocnil Elvis Mashike Sukisa, který přízemní dorážkou zvýšil náskok hostů – 0:2.

Po půlhodině hry opět propadla domácí obrana, Diviš dostal přihrávku za stoperskou dvojici a postupoval sám na Zímu, jenž mu nadvakrát sebral gólovou radost. Chrudimi nepomohlo ani dvojí střídání v závěru první půle a ve 42. minutě Viktoria odstartovala divoký závěr poločasu. Po větším tlaku Žižkova si centr z pravé strany na přední tyči našel Jaroslav Diviš, který nekompromisně umístil míč do chrudimské sítě – 0:3.

O necelé dvě minuty později přišla první gólová radost na domácí straně. Rohový kop nejprve skončil sraženou hlavičkou. Ta přistála na pravačce Vojtěcha Řezníčka, jenž prudkou ranou k tyči vrátil domácí do hry – 1:3. Jenže ne na dlouho. Těsně před koncem první pětačtyřicetiminutovky Žižkov rozehrál standardní situaci z velké dálky přesně na hlavu neobsazeného Elvise Mashikeho Sukisy, jenž hlavičkou do protipohybu brankáře Zímy vrátil pražskému celku tříbrankové vedení – 1:4.

Naději na zvrat nepříznivého výsledku si Chrudim vykřesala v 54. minutě. Po standardní situaci vznikl závar v pokutovém území a balon se dostal na nohu Dominika Haška, jenž prudkou ranou snížil – 2:4. Jenže i tentokrát vydržela radost domácích jen několik vteřin. Rychlý útok Žižkovských skončil na zadní tyči na noze nabíhajícího si Farida Nabijeva, který ve skluzu dopravil míč do sítě – 2:5.

Radost hostů z šesté branky po zakončení Zoubeleho po narážečce se Sixtou rychle zastavil odmávaný ofsajd. Následně postupoval sám na chrudimskou branku Diviš, zvolil však prudké zakončení, které nebylo přesné. V 74. minutě přestřelka pokračovala přesným zásahem domácího celku. Kombinační akce středem hřiště přinesla úspěch, když Řezníček skvěle našel ve vápně naběhnutého Petra Rybičku, jenž si zpracoval míč a nedal gólmanovi Soukupovi šanci – 3:5.

O tři minuty později mohl Rybička dostat Chrudim na dostřel jediné branky, jeho prudkou ránu ale Soukup zneškodnil. Chrudimští se ještě do samotného konce snažili o snížení, to už se jim však nepovedlo a prohráli popáté v řadě. To Žižkov z posledních pěti kol hned čtyřikrát zvítězil.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „První poločas to bylo za mě ostudné představení. Musím říct, že obranná činnost našeho mužstva byla dnes katastrofa, z prvních dvou vážnějších návštěv našeho vápna jsme prohrávali 0:2, od toho se odvíjel další děj utkání. V druhé půli jsme alespoň trochu zvedli hlavu. Jestli mám najít alespoň nějaké pozitivum, tak to, že jsme asi po šesti zápasech vstřelili gól ze hry. Nějakým způsobem jsme ten stav korigovali, ale soupeř si ho už kontroloval. Možná kdybychom nedostali pátý hloupý gól po naší brance, tak by to ještě mohlo být dramatické, ale to nic nemění na tom, co se stalo v první půli. Takovéto představení, co jsme dnes předvedli na domácím hřišti, nemůžeme opakovat.“

David Oulehla (FK Viktoria Žižkov): „Do utkání jsme vstoupili výborně, měli jsme několik zajímavých situací, z čehož pramenily naše branky. Ale pak jsme si to zbytečně zkomplikovali standardními situacemi, které nám poslední dobou moc nefungují. Tím jsme Chrudim nakopli, ale myslím si, že jsme měli pořád dost příležitostí na to, abychom utkání rozhodli daleko dříve a zbytečně jsme se nedostali pod tlak. Ale samozřejmě jsme rádi, že jsme dali tolik branek a zvítězili za tři body.“

25. kolo, 22. 5. 2021 v 15:00, Stadion Za Vodojemem, Chrudim
3:5
1:4
MFK Chrudim – FK Viktoria Žižkov

Branky: 43. Řezníček, 54. Hašek, 74. Rybička – 10. Zoubele, 24. Mashike Sukisa, 41. Diviš, 45. Mashike Sukisa, 55. Nabijev. Rozhodčí: Vojkovský – Horák, Černoevič. ŽK: 3:2 (Fofana, Verner, Čáp - Zoubele, Diviš). Diváci: 50.

Zíma – Hašek, Drahoš, Vencl (36. Fofana) – Řezníček, Breda (46. Čáp), Verner (89. Juliš), Nikodem (36. Ju), Sokol – Mužík (70. Látal), Rybička.