Relativně kvalitní terén dával šanci k tomu abychom mohli praktikovat rychlý, kombinační a důrazný fotbal.

Úvod utkání však nebyl podle našich představ. Malý pohyb, špatný výběr místa a celá řada nepřesností nevevedla k naší očekávané převaze. První náznak naší šance po centru Bauera měl na zadní tyči Tlustý, ale na míč nedosáhl. Domácí spoléhali na svého urostlého hroťáka, kterého se snažili zásobovat dlouhými přihrávkami. Gólově jsme se dokázali prosadit až ve 21.minutě, kdy si volný míč v pokutovém území domácích našel Čada a nekompromisně skóroval. Úvodní branka nás nenakopla k lepšímu výkonu, naopak jsme inkasovali vyrovnávací branku, když domácí hroťák ukličkoval a probrkal naše tři obránce a pod padajícím Špáníkem vyrovnal. Vrchol našeho nepovedeného výkonu v prvním poločase bylo vyloučení Tlustého ve 35. minutě, když po druhé žluté kartě za hloupý komentář výroku rozhodčího zamířil předčasně pod sprchy.
Po „mírné“ bouři o poločasové přestávce a přesunech v sestavě jsme do druhého poločasu vstoupili, ač o jednoho hráče méně, o poznání aktivněji. Hned ve 48. minutě Bauer proměnil samostatný únik z levé strany v naši vedoucí branku. Zpřesnili jsme kombinaci a začali přicházet i šance. Průnik Mece do pokutového území domácí zastavili pouze za cenu faulu. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Vích, 1:3. Konečnou podobu výsledku 1:4 dal svojí brankou Mec, když přešel individuálně přes tři domácí hráče (dva fauly) a obešel i brankáře. Domácím v druhém poločase došly síly a prakticky naši branku neohrozili.
Nad špatný výkon z prvního poločasu vyčnívá hrubá nedisciplinovanost a vyloučení Tlustého!
Výrazné vítězství z minulého týdne vedlo k podcenění soupeře, spolu s malým pohybem, nepřesnostmi a špatným řešením situací jsme první poločas odehráli velmi špatně.
V druhém poločase jsme se koncentrovali pouze na svůj výkon, zvýšili pohyb, zpřesnili kombinaci a utkání dovedli do vítězného konce.
18. kolo, 26. 3. 2022 v 12:30, Mor. Třebová