Proti Třinci opět bez vstřeleného gólu

Fotbalisté Chrudimi doma znovu nebodovali. Proti Třinci inkasovali po jednom gólu v každém poločase, sami se naopak směrem dopředu prosadit nedokázal a výsledek 0:2 znamená pátou domácí porážku v řadě.

V samotném úvodu střetnutí se soupeři oťukali a na obou stranách se snažili prosadit centrovanými míči, což se jim však nepodařilo. První velká šance přišla po šesti minutách hry na hostující straně, kdy Ciencala pronikl s míček do vápna po levé straně a přihrával na zadní tyč nabíhajícímu Bolfovi, jenž na dlouhou nohu zakončoval do pravé tyče. Chrudimští měli v první půli k dispozici celou řadu standardních situací, které řešili centry směrem do pokutového území soupeře, ale ani v jednom případě se nedokázali dostat k vážnějšímu ohrožení branky Adamušky.

Delší dobu nebyla k vidění žádná vážnější šance ani na jedné straně, až ve 38. minutě otevřeli skóre hosté z Třince. Domácí neuhlídali ideálně levou stranu, kde Hýbl našel na přední tyči Martina Samiece, jenž z první z malého vápna poslal nechytatelně balon do sítě – 0:1. V závěru poločasu byl dva metry před vápnem na pravé straně Mužík, jenže Bredovi se rozehrávka standardky nepovedla a s míčem mířícím po zemí na přední tyč si hostující obrana poradila.

Svěřenci trenéra Veselého vstoupili do druhé půle aktivněji se snahou o vyrovnání, jenže se jim nedařilo vypracovat si vážnější příležitost ke skórování. Po hodině hry se na levé straně protáhl do vápna Nikodem, k jeho přihrávce na malé vápno se nedostal ani jeden ze tří spoluhráčů. Problém chrudimských fotbalistů byl proti Třinci při standardních situacích, i v druhé půli měli několik možnosti, ale ani jednou se rozehrávkou nedostali k většímu ohrožení branky Adamušky. Následně se Samiec dostal do pokutového území z levé strany, proti jeho zakončení na bližší tyč stál Fofana spolu s brankářem Zímou a míč srazili na roh.

Po dvojím střídání Chrudimi hosté zblokovali střelu Ju zpoza vápna, poté to ještě zkoušel Kesner, jeho střele na zadní tyč chyběla hlavně razance. Větší klid v závěru střetnutí si Třinec zajistil v 79. minutě po rychlé kombinaci v pokutovém území. Habusta dostal nahrávku na pravé straně vápna, ihned poslal míč na střed Matěji Hýblovi, jenž měl prostor na zakončení a poslal míč přesně k pravé tyči, Zíma se jen marně natahoval za míčem. Chrudimští se v závěru marně snažili alespoň o snížení, hosté naopak mohli v 90. minutě ještě navýšit své vedení. Nieslanik dostal dobrý pas za obranu, ofsajd se nepískal, a tak šli hosté sami dva na brankáře. Příležitost však nevyužili ideálně, Nieslanik ještě nahrával Javůrkovi, ke kterému se stihl rychle vrátit Hašek a Javůrek místo zakončení předvedl útočný faul.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „Je to jednoduché, další porážka na domácím hřišti po podobném scénáři, které poslední dobou zažíváme. Dostaneme v podstatě z ničeho branku v prvním poločase, celou dobu jsme měli územní převahu a jestli se nepletu, tak to byla jediná šance Třince na vstřelení branky. My jsme si vypracovali třeba čtyři situace, ze kterých jsme mohli dát gól. Ze standardek byl gól na vlásku, ale nepodařilo se nám ho vstřelit a to je určující. Soupeř šel po pauze ještě do hlubšího bloku, dobývali jsme, měli jsme převahu, ale nebyli jsme tak nebezpeční. Nemohu klukům vyčíst, že by se nesnažili, ale je to v tom, že neumíme střílet góly. Druhý gól už byl v situaci, že hrajete hodně vabank, tak to se prostě stane. Jestli jsme jako tým uměli doma vyhrávat a měli série bez porážky, tak teď musíme unést i tuto odvrácenou stranu fotbalu. Jsme v křeči, je to upracované. Já věřím, že máme sílu se z toho dostat.“

František Straka (FK Fotbal Třinec): „Vyšlo to absolutně skvěle. Získali jsme ubojované, odmakané a zasloužené vítězství. Domácí jsme nepustili do žádné standardní situace, i když měli hodně standardních situací, tak jsme si s nimi velice dobře poradili. Ukázali jsme charakter, a co mě hodně těší, že jsme podruhé v řadě udrželi nulu. Je to jeden z finálních krůčků k záchraně, tento výsledek musíme doma potvrdit a když se to povede, tak jsme na dobré cestě k jistotě udržení.“

23. kolo, 8. 5. 2021 v 17:00, Stadion Za Vodojemem, Chrudim
0:2
0:1
MFK Chrudim – FK Fotbal Třinec

Branky: 38. Samiec, 79. Hýbl. Rozhodčí: Raplík – Flimmel, Bureš. ŽK: 1:3 (Sokol - Gáč, Janoščín, Samiec. Diváci: 0.

Zíma – Řezníček (81. Čáp), Drahoš, Fofana (73. Juliš) – Hašek, Breda, Verner (59. Ju), Sokol, Nikodem (73. Kesner) – Rybička (81. Látal), Mužík.