První přípravné utkání po zimní přestávce jsme sehráli na UMT Pardubice- Hůrka.
Do utkání jsme vstupovali se záměrem praktikovat střední obranný kompaktní blok a po zisku míče snahou o rychlý přechod do útoku. Hosté se podle předpokladu prezentovali trpělivou přípravnou fází, včetně prolínání a rotací středových hráčů a útočníků. Nutno přiznat, že jsme obranný blok měli proti záměru posunutý hlouběji. Tím jsme hostům umožnili si vytvořit několik nebezpečných střeleckých pozic z hranice velkého pokutového území a několik nebezpečných závarů v našem pokutovém území. Vše jsme ale přežili bez inkasované branky. Naši největší šanci prvního poločasu neproměnil Tlustý, když průnikovou křídelní přihrávkou uvolnil Straku a ten ho opět oslovil ideální přihrávkou do pokutového území, kde střelec nastřelil pouze dvoumetrového (přesně 203 cm) brankáře hostí.
V druhém poločase jsme již obranný blok měli postavený podle představ, získávali více míčů a kombinacemi si vytvářeli zajímavé střelecké pozice a situace. Křídelními kombinacemi hlavně na levé straně vynikali především Kühr, Straka a hlavně Modrovič. Po jedné z kombinací jsme zahrávali rohový kop, který hosté odvrátili pouze ke Skohoutilovi, ten nečekaně pro trenéry levačkou míč opět vrátil do šestnáctky hostí, kde našel Straku a ten si již v podobných situacích ví rady, s jistotou razantně podél brankáře a jdeme se radovat. Vítězíme 1:0.

Na úvod přípravy utkání s kvalitním soupeřem. Kvalitní týmový výkon s řadou kvalitních individuálních výkonů (Kobera, Straka, Vaško, Modrovič).

, 15. 1. 2022 v 00:00