Po ukončení soutěžní podzimní části jsme v posledním přátelském utkání roku změřili síly s účastníkem České ligy dorostu U19, týmem Hradecké Slavie. Utkání se hrálo za mrazivého počasí na kvalitní umělé trávě. Díky souběhu utkání naší U19 v Havlíčkově Brodě, karanténám a zraněním jsme byli nuceni doplnit nominaci hráči týmu U17, do branky se musel postavit dokonce brankář U15, Pája Kolbaba. Úvod utkání byl oboustranně opatrný a s mnoha nepřesnostmi. V 15.minutě domácí rychle rozehráli aut, na který jsme nedokázali správně zareagovat, rychle přenesli hru a domácí útočník po vniknutí do naší šestnáctky prostřelil Kolbabu, 1:0. V následujících minutách jsem zpřesnili kombinaci a začali si připravovat zajímavé střelecké situace. Po jedné z nich se prosadil Straka a vyrovnal. V dalších minutách si domácí vypracovali dvě šance, při kterých nás ale podržel benjamínek v naší brance. Pravidlo nedáš dostaneš platilo ve 35.minutě, kdy razantně rozehraný přímý kop Kozáka na přední tyči tečoval do domácí sítě Tlustý, 1:2.

V druhém poločase jsme si udržovali herní převahu, trpělivou kombinací a držením míče jsme domácí drželi v dostatečné vzdálenosti o d naší branky. Třetí branku jsme vstřelili po ideálním centru (tzv. rohlík do kapsy) Straky za obranu soupeře, kde našel Kozáka a ten nekompromisní bombou trhal síť. 1:3. Je pozitivní a radostné končit fotbalový podzim vítězstvím nad ligovým soupeřem. Všechny hráče chválíme dnes za přístup a nasazení. Děkujeme hráčům nižších ročníků, zvláště pak benjamínkovi Pavlovi v bráně, kdy všichni prokázali své kvality a výrazně přispěli k vítězství. Za celou podzimní část všem hráčům děkujeme za tréninkovou morálku a výkony. Přejeme všem pohodové prožití vánočních svátků ve zdraví, úspěšný vstup do nového roku jak na sportovním poli, tak ve studiích.

, 4. 12. 2021 v 00:00