Závěr podzimní části nám nevyšel podle představ. Po remíze v minulém kole, přišla naše první porážka v této sezóně. Věřili jsme, že v Benešově můžeme uspět. Bohužel, po celé utkání nám chyběla organizace, větší herní odvaha, trpělivost a klid v kombinaci. Alarmující je vytvoření pouze dvou střeleckých příležitosti za celé utkání. S ohledem na tyto skutečnosti je ztráta bodů zcela zasloužená. Jediným pozitivem na naší straně, jsou dva chycené pokutové kopy.

I přes komplikace v posledních kolech, hodnotíme podzimní část kladně. Výsledkově panuje spokojenost. Zároveň je ale třeba podotknout, že výsledky by neměly být tou hlavní prioritou. V prvé řadě chceme mít výsledky podloženy herním projevem a hlavní prioritou je výchova a příprava hráčů na přechod do vyšších věkových kategorií.

Co se týče herního projevu, tak cílem bylo, je a bude týmové herní pojetí ve kterém vynikají individuality. Kluci na podzim celkem obstojně zvládli hru v novém rozestavení a též se podařilo zapracovat určité herní prvky. V utkáních chceme být dominantní, vědět, jaké herní principy vedou k překonání soupeře a naopak jak zvládat hru v obranné fázi. Zde se nám ne vždy úplně dařilo. V tomto nás čeká ještě velké penzum práce.
V tréninkovém procesu vidíme jako přínos zařazení další tréninkové jednotky v podobě silového a kondičního tréninku. Cílem je, aby hráči pochopili, že v U15 již nestačí být na výši v rámci individuálních herních dovedností, už je třeba zvládat organizaci ve všech fázích hry, silové souboje a kondiční složku hry. Hráči musí prokazovat individuální schopnosti ve vyšší intenzitě, pod časovým i prostorovým tlakem a s ohledem na toto přistupovali k tréninkovým jednotkám a chtěli se v tomto směru zlepšovat . V neposlední řadě musíme umět přenést naučené herní prvky z tréninkového procesu do utkání a zde si hráči navíc musí umět vyhovět ve hře se spoluhráči. S tímto se hráči celkem obstojně "perou" a většině nelze upřít snaha a chuť se zlepšovat.
Na jarní část je potřeba se kvalitně připravit. Pokračovat v tom co jsme započali a čemu věříme. V přípravě nás čeká spousta práce. Od hráčů očekáváme v přípravném období větší zodpovědnost a nasazení při plnění individuálních plánů, přípravě na tréninkové jednotky a přípravná utkání. Je opět na každém hráči, jak se s tím popasuje a k přípravě přistoupí.

Všem rodičům, fanouškům děkujeme za podporu.

11. kolo, 23. 10. 2021 v 10:00
1:0
(1:0)
SK Benešov – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

9. Müller David

Sestavy

MFK Chrudim
Zavřel- Koutský, Stavinoha, Procházka, Spálenský, Kohout, Dvořák, Mrázek, Dítě, Horký, Kolbaba (Poborský, Fogl, Jonáš, Branda, Růžička)