K dalšímu mistrovskému utkání jsme zavítali na státní svátek na hřiště jednoho z našich pronásledovatelů, do České Třebové.

Čelní postavení obou týmů v tabulce předpovídalo kvalitní utkání hodné čelu tabulky krajského přeboru.

Od úvodu utkání jsme držením míče a kombinacemi získávali územní převahu. Šance po průniku Nykodýma, Skohoutila, po ideálním uvolnění v soupeřově pokutovém území a Tlustého po nakrátko rozehraném rohovém kopu, zůstaly ale nevyužity. Domácí vedli svoje útoky hlavně po své pravé straně a po jednom z nich se v dobré střelecké pozici ocitnul domácí útočník, ale náš brankář mu rychlým vyběhnutím znemožnil gólově zakončit. Naše časté pokusy o střelbu zpoza šestnáctky končily v ochranné síti za domácí brankou. Důležité první branky jsme se tak dočkali až v závěru poločasu, kdy ideální střeleckou pozici Nykodýmovi připravil Brychnáč.

Hned v úvodu druhého poločasu jsme přidali druhou, kuriozní branku. Po centru Mece na zadní tyč Brychnáč netrefil ideálně míč z 1 metru před brankovou čárou, nicméně nepovedenou jedovku si dobíhající obránce srazil do vlastní sítě. Po zbytek druhého poločasu jsme hru již kontrolovali a naši třetí branku přidal Mec po střele z hranice pokutového území. Další slibné útočné akce jsme jako již tradičně gólově nedotáhli.

Jedno z mála utkání, kdy se soupeř nesoustředil pouze na defenzivu a my byli nuceni mít vyváženou defenzivní i ofenzivní část.

Čekají nás poslední dvě utkání podzimní části a věříme, že je výsledkově zvládneme i vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci.

15. kolo, 28. 10. 2021 v 12:00
0:3
(0:1)
FK Česká Třebová – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

43. Nykodým Václav, 47. Brychnáč Jan, 76. Mec Matouš

Sestavy

MFK Chrudim
Tlustý J – Rozsypal, Černý, Krška (Vích), Kühr (Češka) – Mec, Tlustý T, Holub, Nykodým – Skohoutil, Brychnáč (Tuček)