V neděli jsme nastoupili k již třetímu okresnímu derby v řadě, tentokrát proti vrstevníkův z Heřmanova Městce.

Do utkání jsme vstupovali s cílem vítězstvím navýšit náskok před pronásledovateli v průběžné tabulce.

Od úvodních minut se hosté zakopali před vlastním pokutovým územím a nám nastalo 90 ti minutové trpělivé dobývání hostující branky.

Po křídelních průnicích především Kühra a Mece následné závary hosté přežili. Po nakrátko zahraných rozích se do dobrých střeleckých pozic dostali Kühr a Wirkner, ale jejich střely zlikvidoval hostující brankář. Roztažením hry se nám dvakrát podařilo ideálními kolmicemi Černého vyslat do šancí Tlustého, první šanci zlikvidoval hostující brankář, druhou již náš útočník proměnil v naši vedoucí branku a stanovil tak poločasový výsledek.

Do druhého poločasu nahradil Brychnáče Tuček a svojí aktivitou a odvážnými průniky připravoval ideální střelecké pozice spoluhráčům. V 68´ minutě se po jeho akci a jemném přiťuknutí patičkou Modrovičem podruhé prosadil Tlustý. Ve zbylých minutách jsme se již gólově neprosadili i díky zhoršujícímu se terénu.

Hosté se zaměřili na hlubokou defenzívu, naši branku neohrozili, jejich obranný blok byl kompaktní až do konce utkání. My jsme měli hrát rychleji a více měnit a rotovat pozice. Malá střelecká produktivita je již naším folklórem. S přibývajícími minutami jsme bojovali i s terénem.

12. kolo, 17. 10. 2021 v 10:00
2:0
(1:0)
MFK Chrudim – FK Jiskra Heřmanův Městec

Statistiky zápasu

25. Tlustý Tomáš, 68. Tlustý Tomáš

Sestavy

MFK Chrudim
Tlustý J – Rozsypal, Černý, Krška, Kühr (Šeda) – Brychnáč (Tuček), Češka, Vích (Vaníček), Wirkner (Modrovič) – Mec, Tlustý T.