K druhému mistrovskému utkání jsme se vydali do Poličky, kde nás přivítala perfektně připravená hrací plocha.

Do utkání jsme vstupovali se snahou o aktivní a důrazný nátlakový fotbal. Náš vstup do utkání byl ovšem katastrofální. Trestuhodné nevynucené ztráty míče před vlastní "šestnáctkou" dopřály domácím dvě vyložené šance, první zlikvidoval Špánik, při druhé šanci domácí útočník naši branku netrefil. V další průběhu jsme domácím dovolili díky našemu nedostatečnému a pomalému napadání dlouhé nákopy za naši obranu na rychlonohého útočníka, na které naše obrana ne vždy reagovala správně. K odraženým míčům jsme se dostávali těžce díky našemu malému důrazu v osobních soubojích. Když už jsme se dostali k postupnému útoku zradila nás nepřesná přihrávka. Přesto jsme se v 18.minutě ujali vedení, kdy se v pokutovém území domácích nejlépe zorientoval Mec. V závěru prvního poločasu jsme si větší aktivitou vytvořili dvě slibné šance, v obou se ocitnul Tlustý ale ani jednou se neprosadil.

Po důrazné poločasové domluvě jsme do druhého poločasu vstoupili aktivněji. Zlepšili jsme pohyb, důraz a kombinace byli přesnější. Ovšem do šancí a střeleckých pozic jsem se dostávali velmi těžko. V 53. minutě se ovšem na pravém křídle ocitnul náš levý obránce Brychnáč a křižnou střelou zvýšil naše vedení na 2:0. Domácí i nadále hrozili z nakopávaných míčů za naši obranu, po jednom z nich postupoval sám na Špánika domácí útočník, naštěstí mířil vedle. Naši hru v druhém poločase oživili všichni tři střídající hráči a domácí jsme konečně začali přehrávat. V 74.minutě ale domácí z velmi přísně nařízené penalty vstřelili kontaktní branku. V závěru utkání jsme nevyužili několik šancí (Skohoutil, Šeda, Tlustý, Rozsypal, Nepovím) k pojištění vítězství, a tak domácí mohli doufat v bodový zisk až do konce utkání.

I když někteří domácí hráči byli poměrně fyzicky zdatní a odolní, dobře rychlostně a technicky vybavení, měli jsem se presentovat podstatně lepším výkonem.

Prvky a návyky z tréninkového procesu musíme přenést i do utkání. Mentální nastavení některých hráčů bohužel neodpovídá sportovním cílům klubu.

2. kolo, 25. 8. 2021 v 18:00