Dohrávka s Táborskem vítězná!

Fotbalisté Chrudimi porazili v dohrávce 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Táborsko 1:0 a bodovali podeváté za sebou. Jediný gól zápasu vstřelil po půlhodině hry útočník Východočechů Firbacher, který se trefil hlavou po centru Sokola. Svěřenci trenéra Kronďáka se v tabulce druhé nejvyšší soutěže posunuli před Třinec na třinácté místo. Bodově se zároveň dotáhli na dvanáctý Vyškov a popáté v řadě neinkasovali.

Dohrávku 23. kola odstartovalo úvodním výkopem Táborsko a hostující celek měl v úvodních minutách míč více na svých kopačkách, vážnější akci si však nevytvořil. V desáté minutě se Chrudim dožadovala odpískání pokutového kopu, když po vzdušném souboji skončil na zemi Vrána. Akce ale pokračovala dál, k odraženému balonu se dostal na hranici vápna Řezníček, jehož přízemní zakončení skončilo těsně vedle levé tyče. O minutu později opět zahrozili domácí, Sokol ukázal svou rychlost na levé straně a odcentroval na Firbachera. Ten neměl míč na přímé zakončení, a tak nahrával do vápna Kejřovi, po jehož zakončení byl balon sražen na roh.

V polovině první půle si domácí vypracovali další zajímavou šanci, Vrána dostal přihrávku na penaltový puntík, jenže ani tentokrát neprošel míč na bránu. Po Vránově dalším zakončení ve 34. minutě opět následoval rohový kop, který už chrudimští fotbalisté zužitkovali k otevření skóre zápasu. Sokol našel z levé strany v malém vápně Filipa Firbachera, jenž poslal míč hlavou do levé části branky. O pět minut později nebylo Táborsko daleko od vyrovnání. Liepa zkusil vystřelit z dvaceti metrů, balon před brankářem Floderem trochu nečekaně skočil a domácího gólmana zachránila levá tyč.

V úvodu druhé půle si zajímavou šanci na navýšení vedení vypracovali domácí. I přestože byl faulovaný, tak Vrána ze středu hřiště poslal přesnou průnikovou přihrávku na Firbachera. Ten byl na pravé straně v dobré pozici, jenže z hranice vápna těsně přestřelil. V 53. minutě dopravilo míč do sítě Táborsko, jeho radost však zastavil odmávaný ofsajd. Po Plachého rozehrávce rohu propadl míč přes přední tyč do vápna a ke střele se dostal kapitán Jihočechů Navrátil, následovala ještě dorážka z malého vápna.

Hosté přebrali iniciativu, jenže Chrudim dobře bránila a nepouštěla soupeře do vážnějších šancí, nepomohlo ani dvojité střídání. Dobrou příležitost mělo Táborsko v 78. minutě při chybě domácí obrany, Tijanimu však střela z hranice malého vápna nesedla. Při dorážce, která skončila mimo, byl opět odmáván ofsajd. Hra se v posledních minutách kouskovala. Chrudim se zaměřila na bránění hubeného náskoku, což se jí dařilo a udržela páté čisté konto v řadě, čímž se přiblížila k záchraně.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Byl to těžký zápas, opět jsme museli vyhrát a naštěstí jsme to dokázali. Podařilo se nám proměnit standardní situaci, kluci to odmakali a oddřeli. K úplné spokojenosti nám ve druhém poločase chybělo proměnit jednu ze dvou brejkových situací, která by nám dodala potřebný klid. Ale to tak bývá, góly nedostáváme, ale horko těžko je dáváme. Na začátku jara jsem říkal, že musíme sedmkrát vyhrát a mít jednadvacet bodů k záchraně, teď je máme, ale nejsme ještě zachránění. Takže musíme makat dál, chybí nám poslední krok.”

23. kolo, 4. 5. 2022 v 17:00
1:0
1:0
MFK Chrudim – FC Silon Táborsko

Branka: 35. Firbacher. Rozhodčí: Berka – Pfeifer, Vyhnanovský. ŽK: 21. Kesner, 83. Koželuh – 37. Kosek, 80. J. Mach. Diváci: 965.

Floder – Koželuh, Donát, Míka, Sokol – Vrána (89. P. Juliš), Kesner (90+1. Látal), Jan Řezníček, Záviška (89. Voj. Řezníček), Kejř (78. Šejvl) – Firbacher (78. Drahoš).