Skvělý vstup! Vlašim poražena čtyřmi góly

Fotbalisté Chrudimi si v dohrávce 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poradili s Vlašimí 4:2 a na nesestupové pozice ztrácejí už jen bod. Trenéru Radku Kronďákovi, tak premiéra na lavičce patnáctého týmu tabulky vyšla. Dvě branky vstřelil Filip Firbacher, po jedné trefě přidali Jan Záviška a Michal Vrána.

Chrudimští fotbalisté vstoupili do podzimní dohrávky impozantně a v prvních minutách zcela paralyzovali vlašimskou defenzívu. První branka přišla již v osmé minutě, když skvělý centr z pravé strany vymyslel Michal Vrána, našel ve vápně neobsazeného Jana Závišku, který přesnou a tvrdou hlavičkou nedal šanci Vágnerovi zasáhnout!

O deset minut později přišel čas Filipa Firbachera, který několik chvil před tím utrpěl krvavý šrám na své hlavě, za nějž se pomstil velmi razantně. Nejprve přesnou ranou po zemi zvýšil vedení Chrudimi, ve 24. minutě se obtočil kolem bránícího hráče po dobré práci Sokola a upravil již na 3:0!

Vlašim dokázala hrát na chrudimském trávníku herně vyrovnanou partii, mnoho brankových příležitostí si ale v prvním poločase nevypracovala. Když už balon dostal do sítě Gning, gól neplatil kvůli ofsajdu.

Další branky tak padaly až po přestávce. Kontaktní trefu Vlašimi vstřelil v 66. minutě důrazný Tomáš Rigo, jenže radost hostům dlouho nevydržela. Prudké zakončení Jana Závišky ještě Vágner vyrazil, na dorážku Michala Vrány byl již krátký.

Chrudim si závěr zápasu již pohlídala, i přesto, že ještě dovolila korekci stavu. Faul na Václava Svobodu přetavil z pokutového kopu ve druhou branku Jan Suchan. Více již hosté nestihli a odvezli si z Chrudimi porážku 2:4.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Já si myslím, že to z naší strany bylo skvělé utkání. Splnili jsme přesně to, co jsme si řekli a to do puntíku. K tomu jsme přidali góly, které nám tam zatím moc nepadaly. Hra byla kvalitní a já jsem rád, že i oni nyní uvěří tomu, že tohle je ta správná cesta. Jsem emotivní člověk, neumím prohrávat a věděl jsem, že start je strašně důležitý.”

16. kolo, 26. 2. 2022 v 13:30
4:2
3:0
MFK Chrudim – FC Sellier & Bellot Vlašim

Branky: 8. Záviška, 19. Firbacher, 24. Firbacher, 68. Vrána – 66. Rigo, 90+2. Suchan (pen.). Rozhodčí: Proske - Dresler, Podaný. ŽK: 5:1.

Floder – Průcha, Donát, Šejvl, Sokol (78. Míka) – Kesner, Kejř (86. Látal), Jan Řezníček, Záviška, Vrána (72. Juliš) – Firbacher (78. Surmaj).