Blízko senzaci, Chrudim zlomilo nastavení

Fotbalisté Zbrojovky v 15. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězili nad Chrudimí 3:2. Brnu vyšel skvěle první poločas, do vedení šlo brzy díky trefě Štěrby, na kterého navázal v závěru půle Endl. Hosté se do zápasu vrátili po pauze, snížil Surmaj a následně šli domácí do desíti po druhé žluté Endla. Přesilovku záhy využil Tkadlec. Také hostující střelec druhé branky šel předčasně pod sprchy po druhé žluté. V nastaveném čase ovšem vystřelil tři body domácím Kohoutek.

Chrudim chtěla na hřišti Brna vzdorovat favoritovi, už úvod zápasu jí ale nevyšel podle představ. První inkasovanou branku lovil ze své sítě brankář Petr Mikulec již v šesté minutě po hlavičce Štěrby. Tentýž hráč byl smolným hrdinou i další okamžiků první půle, kdy po souboji zkolaboval a byl v bezvědomí, nakonec ho odvezla rychlá záchranná služba do místní nemocnice.

Druhá pohroma pro sympaticky hrající Chrudim přišla v šesté minutě nastavení, kdy vedení Zbrojovky navýšil Lukáš Endl. Po přestávce se ale hosté nevzdali a měli zamířili k zdramatizování duelu. Snížení nejprve zaznamenal po hodině hry dobrým důrazem útočník David Surmaj, o chvíli později premiérovou trefou vyrovnal a přiblížil senzaci Adam Tkadlec!

V tu dobu již Zbrojovka hrála v deseti, v nekompletní sestavě dohrála i Chrudim. Autor vyrovnávací trefy Adam Tkadlec byl vyloučen po zbytečné druhé žluté kartě a eliminoval tím tlak MFK. Vedoucí Zbrojovka nakonec kritickou situaci zvládla. V páté minutě nastavení se ujala pohotová dorážka Oty Kohoutka, který rozhodl o výhře 3:2!

Jaroslav Veselý (trenér FK Chrudim): “Já si myslím, že tímto utkáním já i tým aspirujeme na titul hlupáci roku. Kromě úvodních deseti minut, kdy na nás Zbrojovka nalétla a vstřelila branku ze standardky. Jinak byl duel naprosto vyrovnaný, my jsme nepochopitelně dostali gól dvakrát v závěru. Je to o koncentraci. Byť budeme tvrdit, že oběma gólům předcházely sporné situace, měli jsme to dohrát. Za stavu 2:2 jsme trefili břevno a měli i další šance. Je to obrovské zklamání, ve finále nemáme nic. Nesouvisí to s kondicí, ale s koncentrací a taktickým myšlením.”

15. kolo, 21. 11. 2021 v 14:00
3:2
2:0
FC Zbrojovka Brno – MFK Chrudim

Branky: 6. Štěrba, 45+6. Endl, 90+4. Kohoutek – 60. Surmaj, 74. Tkadlec. Rozhodčí: Batík - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: 4:2 (Bariš, Endl, Jakub Řezníček, Moravec - Tkadlec, Surmaj). ČK: 1:1 (73. Endl - 83. Tkadlec). Diváci: 2188.