Proti Jihlavě rozhodl pokutový kop

Chrudim si připsala v souboji s Jihlavou druhou domácí porážku v letošní sezoně. Jediný gól zápas vstřelil v 67. minutě Filip Vedral, který proměnil pokutový kop. Východočeši tak nenavázali na předchozí venkovní plichtu z Opavy a v tabulce jsou na předposledním místě.

Chrudimští vstoupili do souboje s Jihlavou aktivněji a od prvních minut dobývali obrannou hradbu soupeře. Jenže byli to hosté, kdo měl první větší šanci k otevření skóre utkání. V 11. minutě sebral odražený centr v rohu pokutového území Lacko, prudkým nákopem při snaze vrátit balon na malé vápno trefil do obličeje domácího kapitána Kesnera, od něhož se míč odrazil těsně vedle levé tyče.

O tři minuty později mohl jihlavskou lehkovážnost kolem vlastního vápna potrestat Rybička, toho však brankář Vejmola spolu s vracejícím se Vlčkem zablokovali. Svěřenci trenéra Veselého měli územní převahu, jenže se jim dlouhou dobu nedařilo vypracovat si slibnější příležitost. Po půl hodině hry zaspala chrudimská obrana a mohla za to tvrdě zaplatit, ve vápně se u míče objevil Peřina, který sice přehodil vyběhnutého brankáře Mikulce, ale těsně minul bránu. V závěru poločasu si Chrudim vypracovala největší příležitost, Rybička táhl přečíslení tři na dva, po zasekávačce a prudké přízemní střele donutil Vejmolu k fantastickému zákroku.

Na začátku druhé půle se hra kouskovala nejprve fauly za žluté karty na obou stranách, následovalo nejprve dvojité střídání Jihlavy a poté oživila hru také Chrudim. Domácí se několikrát dostali na dostřel branky soupeře, měli možnost se prosadit ze standardní situace poblíž šestnáctky, jenže místo toho propadli. Vysočina vyrazila do rychlého brejku, ve vápně fauloval jihlavského útočníka Fišl a byl nařízen pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Filip Vedral, jenž poslal balon do horní poloviny branky, a i když Mikulec vystihl stranu, tak neměl šanci dosáhnout na míč – 0:1.

O pět minut později mohl vyrovnat po centru Kesnera od rohového praporku Hašek, ten mířil hlavou těsně vedle. Chrudimští s blížícím se koncem duelu znervózněli, na obou stranách přibývalo nedovolených zákroků, domácím se tak nedařilo dostat se do souvislejšího tlaku. Jihlava už nepustila soupeře do většího ohrožení branky a udržela si velmi cenné nejtěsnější možné vedení, které ji posunulo na pátou příčku, naopak Chrudim propadla na předposlední příčku.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Utkání bylo hodně takticky vedené a opatrné, ale myslím si, že jsme ho většinu času měli pod kontrolou. Za první poločas jsme nevyužili několik vyložených šancí a to se stále opakuje jako kafemlejnek. Když to neproměníte, je strašně těžké uspět. Soupeře jsme tím drželi ve hře, Jihlava trpělivě čekala na svoji šanci – brejk nebo standardku. My jsme znervóznili, nabídli jí hloupý protiútok a dostali gól. Je to trapné. Poneseme si za to důsledky, je to ztráta, která přijít neměla. Vítězství je šťastné, ale zasloužené. My jsme s produktivitou na štíru a táhne se to už od minulé sezony. Náš problém není obrana, ale útok. Soupeři blahopřeji k vítězství.“

Jan Kameník (trenér FC Vysočina Jihlava): „Viděli jsme velice bojovné a živé utkání, kde se hrálo na těžším terénu o každý centimetr plochy. Byl to zápas, který rozhodla jedna situace, a my jsme ti šťastní. Chci poděkovat mužstvu, jakou do zápasu vložili energii a vůli. Věděli jsme, že Chrudim je velmi dobře vedený a kvalitní tým, upravili jsme rozestavení, abychom mu byli schopni čelit. Jsme hrozně rádi za to, že si vezeme tři body.“

6. kolo, 28. 8. 2021 v 10:15
0:1
0:0
MFK Chrudim – FC Vysočina Jihlava

Branky: 67. Vedral (pen.). Rozhodčí: Křepský – Podaný, Pfeifer. ŽK: 4:3 (Kesner, Fišl, V. Řezníček, Drahoš - Franěk, Shudeiwa, Lacko). Diváci: 856.

Mikulec – Hašek, Drahoš, Fišl, Průcha – V. Řezníček (79. Látal), Kesner, J. Řezníček, Čáp (79. Šplíchal), Juliš (59. Surmaj) – Rybička (85. Tkadlec).