U16: Derby je naše!

Takticky a mentálně zvládnuté těžké utkání a vítězství ve východočeském derby

V sobotu jsme jeli na derby do Vysokého Mýta, utkání, které nám leželo v hlavě delší dobu, a na které jsme byli po taktické stránce výborně připraveni, což se ukázalo v průběhu utkání, kdy jsme díky připravenosti dokázali plynule reagovat na soupeřovy snahy o změnu rozestavení. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což se nám po příchodu na tréninkové hřiště potvrdilo, byl zde velmi těžký terén, každopádně pro obě strany stejné podmínky.

Do utkání jsme šli s poněkud defenzivnějším rozestavením s tím, že jsme počítali, s vyšším tlakem domácích, na což jsme upravili taktické pokyny. Utkání se tak ze začátku vyvíjelo přesně tak, jak jsme očekávali, soupeř začal dobře, držel více míč a my nebyli dostatečně důrazní, první inkasovaná branka nás probrala a my konečně přidali v napadání soupeře, který po našem ne úplně dobrém tlaku dělal velké chyby v defenzivní činnosti a tím nás pouštěl do šancí, po vyrovnávacím góle v 18. minutě jsme do konce poločasu přebrali otěže utkání zcela my, ale další šance jsme buď nedotáhli do zakončení, a nebo střela nebyla dostatečně nebezpečná.

V poločasové přestávce jsme udělali nějaké změny, připravili si 2 varianty dalšího rozestavení s tím, že zvýšíme tlak na velmi chybující stopery. Bohužel náš záměr se nám ani kapku nepovedl, soupeř měl míč více na svých kopačkách, přesto hrozil primárně ze standardních situací, které byly ale mnohdy dost zvláštně nařízeny. Naši hru ovládala nervozita. Vysoké mýto ovládalo střed hřiště a byli mnohem blíže gólu, ale ani jednu šanci nedokázali využít, a tak přišla 82' a naše chvíle, kdy se dokázal po standardní situaci nejlépe v pokutovém území zorientovat a prosadit Kaiser. Domácí ještě reklamovali nedovolený zákrok na svého brankáře, jenže ten po utkání přiznal, že se o žádný takový zákrok nejednalo, stejný názor měl i rozhodčí. 2:1 pro MFK.

Závěrem je potřeba hráče pochválit za výborně takticky a mentálně zvládnuté těžké utkání, ve kterém hrálo roli hodně okolností. Kritika míří na naše hlavy primárně za nízkou fotbalovost, kterou bychom se chtěli prezentovat.

Soupeři děkujeme za zajímavé utkání plné emocí z obou stran. Každopádně DERBY JE NAŠE!!!

Fotogalerie

7. kolo, 3. 10. 2020 v 11:30
1:2
1:1
SK Vysoké Mýto – MFK Chrudim B

10' Loukota - 18' Novotný, 82' Kaiser