U14: Takticky zvládnutý zápas s Cidlinou

Proti jednomu z papírově těžších soupeřů jsme získali důležité tři body.

V prvním poločase jsme zkoušeli hrát často přes střed hřiště a střídavě získávali i zbytečně ztráceli balony. Vypadalo na utkání "kdo dá gól, vyhraje". Nebezpečnou situaci před naší bránou jsme zaznamenali ve 32. minutě, kdy neproměnil svoji velkou šanci soupeř. Míč naštěstí letěl vedle... V 35. minutě zabránil Šíma velmi důležitým zákrokem obrovské šanci soupeře, kdy mohl jít do samostatného úniku na našeho brankáře. Potom jsme začali více využívat hru přes krajní zálohu Ve 39. minutě jsme se konečně dočkali proměněné gólové šance. Kumpi potáhl míč, přihrál Matesovi, který skóroval pod brankářem. Ve 40. minutě ještě Domino prošel sám přes velkou část hřiště a na konci orazítkoval tyč.

Ve druhém poločase se povedlo hráčům Cidliny při útoku ve 42. minutě přehodit i našeho brankáře, ale netrefili bránu. Hru jsme postupně začali režírovat hlavně my a góly v 50. a v 51. minutě Kumpi navýšil naše vedení na 3:0. I tak musel náš gólman Pavel předvést krásný zákrok při dalekonostné střele padající pod břevno v 56. minutě a v 66. přeci jen lovit míč ze sítě, kdy propadl vysoký balon z rohového kopu v malém vápně a soupeř z toho skóroval. Potom už soupeř fyzicky lehce nestíhal a měli jsme ještě několik samostatných úniků na brankáře, které jsme si za výkon zasloužili proměnit, ale bohužel se tak nestalo.

Pro trenéra není ani tak důležitý výsledek, jako předvedená hra celého týmu a hlavně jednotlivých hráčů. Chceme se každý zápas prezentovat aktivním fotbalem, hodně podporovat útok a to se nám dařilo. Takticky jsme zápas zvládli podle plánu a proti jednomu z papírově těžších soupeřů jsme získali důležité tři body.

Fotogalerie

2. kolo, 29. 8. 2020 v 12:00
3:1
1:0
MFK Chrudim – RMSK Cidlina Nový Bydžov

Branky a nahrávky: 39. M. Novák, 50. a 51. A. Kumpan - 66. P. Kymr. Rozhodčí: J. Lukášek. Diváci: 70.

Zavřel (B), Spálenský, Gaži, Bažout, Kumpan (K), Novák, Holčapek, Malý, Horký, Procházka, Stavinoha Náhradníci: Kolbaba (B), Dvořák, Kohout, Uhlíř, Poborský, Jonáš