Tvorba kádru na nový ročník: kapitáni podepsali, vrací se Hašek

Po úspěšné jarní části a záchraně ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se začíná tvořit kádr i pro sezonu následující. Nyní jsou jasné následující věci - hráči, kteří si točili kapitánskou pásku Ondřej Kesner a Jan Řezníček podepsali o další sezonu, z hostování v Bohemians 1905 se vrací Dominik Hašek!

Vedení chrudimského klubu v nynějších dnech hodně tvrdě pracuje na stavbě kádru pro následující sezony a my nyní můžeme zveřejnit první úspěchy.

V dresu MFK Chrudim budou i nadále pokračovat Ondřej Kesner a Jan Řezníček. Ondřej Kesner je stálicí chrudimského klubu, ve kterém působí již od první třetiligové sezony. Zajímavou statistikou je to, že za všech deset sezon by nebyla jediná, ve které by neskóroval. Věřme, že tento obětavý záložník, jenž nevypustí žádný souboj, svoji statistiku prodlouží i do ročníku následujícího.

Jan Řezníček přišel do Chrudimi před loňskou sezonou z Opavy a zejména na jaře se vyprofiloval ve velkého lídra. „Když jsem přišel, tak jsem zjišťoval, proč hráč, který přišel jako posila z první ligy, na podzim skoro nehrál, domluvil jsme se s ním na určitém způsoby hry a on to splnil na sto procent. Hned od prvního přáteláku v zimě v Liberci jsem tušil, že by to mělo fungovat a nespletl jsem se. Byl vynikající," řekl trenér Radek Kronďák v rozhovoru směrem k jeho osobě. Nyní má jistotu, že bude mít Jana Řezníčka v kádru i pro následující ročník.

Po půlročním hostování v ligovém Bohemians 1905 se do chrudimského kádru vrací podzimní opora obrany Dominik Hašek, na které se ligový celek rozhodl neuplatnit opci. Obránce, který na podzim nechyběl v jediném utkání, tak znovu oblékne dres MFK Chrudim. V nejvyšší soutěži na jaře pomohl zachránit Bohemians 1905 v baráži, v dresu klokanů odehrál devět zápasů a zapsal jednu žlutou kartu.

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.