Mládežnický zpravodaj č. 84

Co se stalo v uplynulém období?

Fotbalová akademie Jablonec - MFK Chrudim 0:3 (0:1)

branky: 17. Musílek Roman, 65. Holub Denis, 78. Holub Denis

hodnocení: Herní formu z posledních zápasů jsme si přenesli i do utkání s Jabloncem. Domácí byli herně lepším týmem, ale to nám bylo úplně jedno. My jsme se soustředili jen na sebe a na způsob hry, kterým jsme se chtěli prezentovat. Vše nám klaplo na jedničku a vezeme další vítězství.

Tabulka:

4.FC SLOVAN LIBEREC - mládež261718103:4052
5.MFK Chrudim26156566:2851
6.AC Sparta Praha fotbal B26136760:4145

MFK Chrudim – FC Hlinsko 4:1 (0:1)

branky: 46. Chichak Nazarii, 76. Valenta Adam, 85. Klaudinger René (vl.), 87. Valenta Adam - 7. Petrlík Matyáš

soupiska: Janůj – Bleha (Modrovič), Holubec, Kühr, Dalecký – Chichak, Vích (Krška), Skohoutil, Tlustý T. – Mec- Valenta

hodnocení: V neděli jsme přivítali v okresním derby borce z Hlinska, tým z popředí tabulky krajského přeboru.

V utkání jsme chtěli zopakovat zodpovědný a kvalitní výkon z předešlého kola. V úvodních minutách jsme vystrašili hostujícího brankáře střelou Chichaka, která skončila na břevně.

V dalších minutách ale hosté začali vystrkovat drápky. Po prohraných soubojích před naší šestnáctkou se k míči dostal hostující útočník a střelou zpoza šestnáctky překvapil Janůje, 0:1.

Obdržená branka nás ale neprobudila k lepšímu výkonu, naopak v obraně jsem kupili další chyby. Po jedné z nich postupoval hostující útočník v samostatném úniku na Janůje, ten ale jeho nájezd bravurně zlikvidoval, stejně jako další dvě tutovky hostů. V druhé polovině prvního poločasu jsme i my konečně ohrozili hostujícího brankáře. Největší naší šanci zahodil Chichak když po ideálním míči za obranu hostí tváří v tvář hostujícímu brankáři těsně minul jeho branku. V další naši šanci pomohla hostům i branková konstrukce a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1 pro hosty.

Po poločasové bouři v kabině jsme od první sekundy druhého poločasu na hosty doslova vlétli . Ihned po rozehrávce se po křídelní kombinaci Tlustého s Daleckým a jeho centru na zadní tyči prosadil Chichak a vyrovnal na 1:1. V dalších minutách jsme hosty dostali pod velký tlak. Ten vyvrcholil naší druhou brankou, když Tlustého centr na brankové čáře hlavou využil Valenta, 2:1. Hosté se ještě pokusili o zvrat v utkání několikanásobným střídáním. My jsme ale pokračovali v aktivním nátlakovém fotbalu, po centru Mece si atakovaný obránce hostí vstřelil hlavou vlastní branku, 3:1. V závěru utkání ještě Valenta svoji brankou korunoval svůj velmi dobrý výkon, 4:1.

V prvním poločase jsme hlavně v obrané fázi hráli špatně. Nepodstupovali jsme souboje nebo jsme je prohrávali, pozdě jsme dostupovali a vystupovali, a hlavně se nezajištovali. Jen díky Janůjovi v brance jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým mankem.

Po velmi důrazné domluvě o poločasové přestávce jsem v druhém poločase hlavně díky zvýšenému důrazu v osobních soubojích a celkové aktivitě utkání otočili v náš prospěch.

Tabulka:

1.MFK Chrudim B262510127:1276
2.Pardubičky26220479:1866
3.Česká Třebová26183586:3257

Fotbalová akademie Jablonec - MFK Chrudim 3:1 (0:1)

branky: Vavřín ( Pilař )

soupiska: Špánik - Hromek ( 70. Kaválek ), Lang, Čejka, Moc - Vavřín, Rešetár, Holý ( 70. Tichý ) - Kosina, Pilař ( 60. Čada ), Fojtů ( 46. Novotný L. )

hodnocení: V prvním poločase - po větru - jsme hráli velmi dobře, poctivě jsme bránili, dokázali jsme být silní na balonu, dali jsme po kombinační akci pěknou branku a mohli jsme přidat další. Po změně stran - proti větru - jsme byli velmi pasívní, nerozhodní a nedůslední a postupně jsme ztráceli pohyb a bylo jen otázkou času, kdy se domácím, kteří výrazně přidali a změnili rozestavení, podaří skórovat. Přišlo to 18 minut před koncem a ani toto varování nevedlo ke zlepšení našeho výkonu. Krásná střela do šibenice tak 4 minuty před koncem utkání rozhodla. Za výkon ve druhém poločase jsme si žádný bod nezasloužili, nevyšla nám ani první dvě střídání, kdy se hráči vůbec nedostali do tempa utkání.

Tabulka:

7.FK DUKLA Praha271421193:5844
8.FC TEMPO PRAHA26134984:5743
9.MFK Chrudim261331074:5242
10.FK Meteor Praha VIII B261141165:5637

MFK Chrudim U16 - Kostelec nad Orlicí / Častolovice U17 1:0 (0:0)

branky: 84' Holeka

soupiska: Kolbaba - Andrejs, Tůma, Macháček - Holeka (K), Zahradník - Růžička, Zářecký, Šebek - Ptáček, Rybenský (Sedlák O., Sedlák L., Sloup, Ledvina, Reinberg)

hodnocení: V neděli jsme sehráli utkání proti papírově slabšímu soupeři. Vývoj utkání byl však zcela jiný. Soupeř proti nám podal velice sympatický výkon, snažil se být aktivní a dařilo se mu být i u většiny míčů dříve než my. Naše hra stála opět na našich principech, kterým věříme, avšak nedokázali jsme býti dostatečně rychlí a přesní, abychom soupeře udolali větším rozdílem. Na míči jsme byli lepší, avšak bez množství gólových šancí. Utkání rozhodl až v 84' po standardní situaci kapitán Holeka.

Do Allstars jsme vybrali právě střelce vítězné branky, protože stále více ukazuje, jak důležitým článkem naší hry je. Ocenit bychom měli i další individuální výkon a to Filipa Zářeckého, který nám šel pomoci z U15 a na hřišti byl hodně vidět.

Tabulka:

1.MFK Chrudim B1190280:1244
2.SK Pardubičky1190260:2341
3.FK Jaroměř1180354:4032

MFK Chrudim - SK Vysoké Mýto 9:0 (4:0)

branky: Spálenský, Vrančík, Kohout 2x, Bauer 2x, Uhlíř, Dítě, Novák

soupiska: Podaný - Dítě, Procházka, Kohout, Koutský, Mrázek, Uhlíř, Dvořák, Novák, Vrančík, Spálenský, Horký, Zářecký, Starý, Popílek, Bauer, Zavřel

hodnocení: Na svém stadionu jsme přivítali hráče SK Vysoké Mýto. Našim cílem do utkání bylo navázat na velmi dobrý herní projev z předešlého MU.
Od začátku utkání jsme soupeře výborně napadali a nutili ke ztrátám. Za svou aktivitu byli kluci odměněni (4:0).
Po prostřídání ve druhé půli náš tlak na soupeře ještě vystupňoval. S přibývajícím časem přibýval i počet vstřelený branek.
9 vstřelených branek - 6 střelců. Výborně. Pochvalu za předvedenou hru si zaslouží celý tým.

Tabulka:

1.RMSK "Cidlina"18151283:3246
2.SK Benešov18142275:2244
3.MFK Chrudim18132379:1741
4.FK Náchod18117055:2040

MFK Chrudim - SK Vysoké Mýto 7:1 (2:0)

branky: 2x Kryštof Ondrůšek, 1x Jakub Tesař, Daniel Branda, Matěj Kusý, Kryštof Valeš, David Rychtařík

soupiska: Fogl T. - Hilbert J., Holeka V. (41´ Daniel A.), Juriček D., Růžička A. (41´ Nejedlý L.), Tesař J., Krbálek O. (54´ Rychtařík D.), Valeš K., Vaško O. (54´ Dvořák L.), Kusý M., Branda D. (54´ Ondrůšek K.)

hodnocení: Netradičně ve středu sehrané domácí mistrovské utkání přineslo celkem pěkný a záživný fotbal. Přispěli k tomu obě družstva, i soupeř se snažil hrát konstruktivní fotbal a hrál s námi otevřenou partii po celou dobu utkání. My se snažili o kombinace, rozehrávku i náběhy. Ze začátku to bylo celkem vyrovnané utkání, hrálo se nahoru dolů. První branku jsme vstřelili v 15´ kdy se Adam výborně uvolnil na levé straně pokutového území a naservíroval míč před prázdnou, kam si perfektně naběhl Tesik. Potom jsme měli víc míč na kopačkách, ale někdy nás zbrzdila drobná chybička, nepřesná přihrávka nebo zpracování míče. I posuny kluků nebyly někdy úplně ideální, ale o tom jsme si popovídali v poločasové přestávce. Do ní jsme vstupovali s dvoubrankovým vedením, kdy v 35´ pěknou kombinaci středem hřiště přesně zakončoval Brandič.

V druhém poločase se hra ještě více otevřela a i hosté nás naháněli a snažili se s utkáním něco udělat. Ale to bylo až po naší třetí brance, když v 42´ se střelou z 22m trefil Matěj. Poté měli hosté pár náznaků a dokázali snížit v 50´ z přímého kopu. Nadále jsme měli více ze hry a tlačili se do útoku. V 63´ proměnil pokutový kop Kryštof V. Pak přišly dva okamžiky Kryštofa O., v prvním mu krásně posadil míč z levé strany na hlavu David, druhý po kombinaci z pravé strany, kdy z otočky prostřelil hostujícího brankáře. Závěrečnou branku v 75´ vsítil střelou z 25m David, kdy ho přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Kryštof O. a vrátil mu tím asistenci na gól.

Konečně jsme vstřelili více branek, ale i přesto musíme dál pracovat na finální fázi a hry v posledních 30 metrech. Děkuji hráčům za předvedené výkony a fanouškům za podporu.