Mládežnický zpravodaj č. 66

Co se stalo v uplynulém období?


HRÁČI U-19:

FC Slovan Havlíčkův Brod „muži“ : MFK Chrudim U19 1:4 (1:4)

branky: Látal, Gregovský, Sedlák

sestava: Tlustý J., Novák, Češka, Gregovský, Nykodým, Sedlák, Bauer, Holub, Gerhart, Leníček, Látal, Zvolánek, Palatka

hodnocení: V posledním utkání v tomto roce jsme se utkali s divizním týmem mužů z Havlíčkova Brodu. Dvacet minut jsme hodně kazili a sami se dostávali pod tlak, který naštěstí domácí „brankově“ nevyužili. Naopak jsme to byli my, kteří po akci Davida Látala a zakončujícím Davidem Bauerem šli do vedení. Po vstřelené brance jsme hru zpřesnili, více vytáhli, dobře napadali a postupně jsme vstřelili další 3 branky (Gregovský, Látal a Sedlák). Havlíčkův Brod se prosadil jednou. Ve druhém poločase již branka nepadla. My jsme se dostali do 7 vyložených šancí, ale nechávali jsme vyniknout domácího brankáře nebo naše střely mířily mimo brankovou konstrukci.

Na druhou stranu nás v několika momentech podržel Kuba Tlustý. Utkání tak mohlo skončit více hokejovým výsledkem, ale naše vítězství si troufám tvrdit, že je naprosto zasloužené.


HRÁČI U-18:

FC Slavia Hradec Králové U19 – MFK Chrudim 1:3 (1:2)

Sestava: Kolbaba – Tuček, Vaško, Krška, Brychnáč – Kozák, Tlustý T., Skohoutil, Holý (Kosina) – Pilař (Vích), Straka

hodnocení: Po ukončení soutěžní podzimní části jsme v posledním přátelském utkání roku změřili síly s účastníkem České ligy dorostu U19, týmem Hradecké Slavie. Utkání se hrálo za mrazivého počasí na kvalitní umělé trávě. Díky souběhu utkání naší U19 v Havlíčkově Brodě, karanténám a zraněním jsme byli nuceni doplnit nominaci hráči týmu U17, do branky se musel postavit dokonce brankář U15, Pája Kolbaba. Úvod utkání byl oboustranně opatrný a s mnoha nepřesnostmi. V 15.minutě domácí rychle rozehráli aut, na který jsme nedokázali správně zareagovat, rychle přenesli hru a domácí útočník po vniknutí do naší šestnáctky prostřelil Kolbabu, 1:0. V následujících minutách jsem zpřesnili kombinaci a začali si připravovat zajímavé střelecké situace. Po jedné z nich se prosadil Straka a vyrovnal. V dalších minutách si domácí vypracovali dvě šance, při kterých nás ale podržel benjamínek v naší brance. Pravidlo nedáš dostaneš platilo ve 35.minutě, kdy razantně rozehraný přímý kop Kozáka na přední tyči tečoval do domácí sítě Tlustý, 1:2.

V druhém poločase jsme si udržovali herní převahu, trpělivou kombinací a držením míče jsme domácí drželi v dostatečné vzdálenosti o d naší branky. Třetí branku jsme vstřelili po ideálním centru (tzv. rohlík do kapsy) Straky za obranu soupeře, kde našel Kozáka a ten nekompromisní bombou trhal síť. 1:3. Je pozitivní a radostné končit fotbalový podzim vítězstvím nad ligovým soupeřem. Všechny hráče chválíme dnes za přístup a nasazení. Děkujeme hráčům nižších ročníků, zvláště pak benjamínkovi Pavlovi v bráně, kdy všichni prokázali své kvality a výrazně přispěli k vítězství. Za celou podzimní část všem hráčům děkujeme za tréninkovou morálku a výkony. Přejeme všem pohodové prožití vánočních svátků ve zdraví, úspěšný vstup do nového roku jak na sportovním poli, tak ve studiích.


HRÁČI U-16:

RMSK Cidlina Nový Bydžov U17 - MFK Chrudim U16 1:6 (0:2)

branky: 6' Valenta, 22' Tůma, 46' Novotný V., 53' Gering, 59' Valenta, 87' Gering

Sestava: Sedlák O. - Dalecký, Reinberg, Kaválek, Andrejs - Holeka - Tůma (K), Bíško, Vavřín, Šebek - Valenta (Rybenský, Vaníček, Gering, Novotný V.)

hodnocení: Další měření s divizním soupeřem se konalo na UMT v Chudonicích, kde jsme se utkali s ambiciózním celkem RMSK Cidlina Nový Bydžov U17.

Soupeř proti nám nemohl postavit nejlepší hráče ročníku 2005, kteří nastoupili za starší dorost, avšak to nesnižuje výsledek utkání a jeho vývoj.

Utkání jsme začali lépe, snažili jsme se pracovat s těžištěm hry, avšak naše hra byla z části plná zbytečných ztrát a nepřesností. Herně jsme dominovali a tvořili si zajímavé šance. Dokázali jsme pracovat zodpovědně v defenzivě a měnit tempo hry. Druhý poločas byl i vinou většího množství změn pomalejší a méně přesný, paradoxně pak gólovější.


Slavia Hradec Králové U17 - MFK Chrudim U16 1:8 (1:3)¨

Branky: 18' Tůma, 22' Valenta, 38' Šebek, 62' Kaválek, 75' Kaválek, 84' Valenta, 85' Valenta, 90' Valenta

sestava: Sedlák O. - Andrejs, Reinberg, Kaválek - Holeka, Gocman - Tůma, Zahradník, Macháček - Šebek, Valenta (K)

hodnocení: K posledním zápase v roce 2021 jsem se poměřit do novou umělou trávu do Hradce Králové proti ligovému soupeři Slavie Hradec Králové (hrající Českou ligu dorostu U17 - o 2 soutěže výš), který měl být pro nás největším měřítkem naší půlroční práce.

V utkání jsme si museli poradit s vysokou absencí hlavně středových hráčů a museli jsme se pokusit je efektivně nahradit, což se hráčům na hřišti povedlo.

Utkání začalo velmi dynamicky z obou stran, soupeř nám nenechával moc prostoru, dobře nás zdvojoval, ale na našich hráčích byla vidět pohoda a velká herní odvaha, se kterou do utkání nastoupili. Soupeřovi hráči se nás při zakládání snažili vysoko napadat, s čím jsme si dokázali pokaždé s grácií poradit a mnohdy velmi elegantně a fotbalově se dostat z tlaku.

Přesně jsme dokázali plnit všechny taktické pokyny a v koncovce jsme také byli konečně dostatečně efektivní. Soupeř pak dokázal snížit z pokutového kopu po ne zcela šťastném řešení situace naší defenzivou.

V poločasové přestávce jsme si rychle řekli, jak pokračovat, i co zlepšit, protože ne vše bylo dobře.

Druhý poločas byl opět v naší dominanci, snažili jsme se zlepšit i další aspekty hry. Soupeř poté fyzicky odpadl, již nás nenapadal, a tak měli i střední obránci dostatek času na vytváření šancí pro své spoluhráče.

Našim hráčům patří určitě velká pochvala za předvedený výkon a hru, pokud tento zápas měl být výsledkem jejich půlročního snažení, musíme být spokojeni. Však je důležité i nadále pracovat a snažit se do naší hry přidávat další prvky, a tak hráče co nejlépe připravit do starších kategorií.Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.