15. rozhovor - Vojtěch Gregovský

Po zaslouženém vítězství v těžkém utkání se Spartou Praha jsme vyzpovídali jednoho z aktérů tohoto zápasu. Jakou měl tým přípravu, motivaci a jak probíhaly oslavy, nám přiblížil v odpovědích Vojtěch Gregovský.

Představení hráče: (jméno, věk, pozice v týmu, za jaký ročník hraješ, kolik let jsi v klubu?

Vojtěch Gregovský ,17 let, v týmu U19 zastupuji pozici stopera, v klubu jsem od svých 3 let.


Jakou školu studuješ? Co chceš jednou dělat: škola/ práce/ fotbal? Kam to chceš ve fotbale dotáhnout? Jakému hráči a týmu fandíš?

Studium: Gymnázium Josefa Ressela

Ve fotbale bych se chtěl dostat co nejdál to půjde, určitě největším snem je hrát za reprezentaci. Pokud by mi to nevyšlo, tak bych chtěl být fyzioterapeut.

Fotbalový vzor: Kylian Mbappé, Fanoušek PSG (Paris Saint-Germain)


Jaká byla příprava na soupeře před zápasem proti Spartě Praha? Co motivace týmu? Měli jste mimořádnou týmovou přípravu, trénink nebo dlouhou řeč kapitána/ trenéra před zápasem?

Na soupeře jsme se připravili stejně jako na všechny v této sezóně. V pátek před zápasem jsme si zkusili možnosti standartních situací, udělali video rozbor z předešlého utkání a ukázali si chyby, které jsme dělali. Před zápasem nám trenér řekl, kde dělají Sparťané chyby, jak bychom na ně měli hrát a upozornil na jejich přednosti. Motivaci máme zaručenou vždycky. Výhra = neběhaní přes týden.Ze strany fanoušků i trenérů jsme slyšeli jen chválu, že jste si to opravdu zasloužili za bojovnost, nasazení atd., ale jak to vidíte vy, samotní hráči a jak to prožíval tým?

Já si také myslím, že jsme si výhru zasloužili více než soupeř. Bylo to velmi náročné utkání hlavně pro záložní řadu, která toho dost naběhala. Naštěstí jsme dobře kondičně připraveni. Dle mého názoru jsme prvních pár minut zápasu byli trochu nervózní, ale to se postupem času zlepšilo. Začali jsme si více věřit a výkonnost šla nahoru.


Jaká byla oslava? Slavilo se dlouho, nebo jste se hned začali soustředit na další trénink, zápas, soupeře a hodili to brzy za hlavu?

Tak oslavy po zápase byly bujaré, ale hned v pondělí jsme se vrátili zpět nohama na zem a začali se soustředit na nedělní derby proti Pardubicím (pozn. redakce: výsledek derby FK Pardubice - MFK Chrudim 1:2)


Díky za rozhovor (autor Tomáš Poborský)

Aktuality

  • Rezerva začíná v pátek

    6. 7. 2021, 14:57
    Rezerva začíná svou přípravu v pátek 9.7.2021 v 18:00 hodin. Přípravná utkání: STŘEDA 14.7.21 od 18:00 FC Hlinsko (hřiště: Hlinsko) SOBOTA 17.7.21 od 17:00 MFK Trutnov (hřiště: Trutnov - Horní Staré Město) SOBOTA 24.7.21 od 15:30 FC Hlinsko (hřiště: Rváčov) NEDĚLE 25.7.21 od 10:00 - 17:00 Stolany (hřiště: Stolany) čas je v jednání Možnost změny není vyloučena.
  • Místo Vlašimi Žižkov

    24. 6. 2021, 12:18
    Třetí přípravný zápas měl být původně sehrán proti Vlašimi, vzhledem k losu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a faktu, že se oba celky potkají již ve druhém kole, byl protivník změněn. Chrudim se nyní postaví proti Viktorii Žižkov, v sobotu 3.7.2021 od 10:15 na hřišti Za Vodojemem v Chrudimi.