V Chrudimi končí pětice fotbalistů

První informace o změnách v chrudimském kádru jsou tu. Necelý týden po konci soutěže je už jasno o pěti jménech, které v chrudimském dresu na začátku příští sezony neuvidíme. O koho jde?

Pět změn na úvod

Jen pár dní po posledním zápase na hřišti Vysočiny Jihlava je jasno, s chrudimskými barvami se loučí aktuálně pětice hráčů. Zřejmě největší ztrátou bude odchod dvanáctigólového střelce letošní sezony Ladislava Mužíka, jemuž v Chrudimi končí hostování ze sousedních Pardubic. Jak se ale zdá, tam ve své kariéře pokračovat nebude. "Stoprocentně odchází Ladislav Mužík, o kterého má zájem Mladá Boleslav, ale to neumíme ovlivnit, protože není naším hráčem," vyjádřil se na konto druhého nejlepšího střelce celé FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY trenér Jaroslav Veselý.

Tím však výčet odchodů zdaleka nekončí. Do přípravy Pardubic se vrací Pavel Sokol, do Jižní Koree odcestoval Ju, kterého čeká povinná vojenská služba. Po vzájemné dohodě skončil stoper Ondřej Vencl, pokračovat nebude také nigerijský obránce Musa, jenž odehrál jen pár minut v posledním utkání. "Zájem je i o Petra Rybičku, ale tam ještě nebudeme předbíhat," prozradil chrudimský kouč.

A jak vypadají náhrady za zmíněné hráče? "Jednáme. V tuto chvíli víme, že se opětovně do přípravy zapojí Jakub Šípek z Hradce Králové, který je typologicky velmi podobný hráč jako Ladislav Mužík. Jednáme ještě s exligovým hráčem, bude muset přijít jeden brankář, protože nemůžeme jít s jedním gólmanem do nové sezony," vysvětlil Jaroslav Veselý.

Všem hráčům děkujeme za jejich odvedené služby v klubu MFK Chrudim!

Aktuality

  • Rezerva začíná v pátek

    6. 7. 2021, 14:57
    Rezerva začíná svou přípravu v pátek 9.7.2021 v 18:00 hodin. Přípravná utkání: STŘEDA 14.7.21 od 18:00 FC Hlinsko (hřiště: Hlinsko) SOBOTA 17.7.21 od 17:00 MFK Trutnov (hřiště: Trutnov - Horní Staré Město) SOBOTA 24.7.21 od 15:30 FC Hlinsko (hřiště: Rváčov) NEDĚLE 25.7.21 od 10:00 - 17:00 Stolany (hřiště: Stolany) čas je v jednání Možnost změny není vyloučena.
  • Místo Vlašimi Žižkov

    24. 6. 2021, 12:18
    Třetí přípravný zápas měl být původně sehrán proti Vlašimi, vzhledem k losu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a faktu, že se oba celky potkají již ve druhém kole, byl protivník změněn. Chrudim se nyní postaví proti Viktorii Žižkov, v sobotu 3.7.2021 od 10:15 na hřišti Za Vodojemem v Chrudimi.