Rezerva veze cennou výhru z Letohradu!

Ve středeční dohrávce chrudimský B-tým po dvou porážkách v řadě zabral a zvítězil v Letohradě! Výhra se rodila již v prvním poločase, kdy se prosadili Tomáš Jedlička a Filip Sotorník, domácí již stihli pouze korigovat. Chrudim B se tak nadále drží v klidném středu tabulky - je osmá.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim): „Domácí vtrhli do utkání s velkým nasazením a vysokým napadáním, ale to byla voda na náš mlýn. Bezchybně jsme bránili a podnikli několik rychlých výpadů do jejich otevřenější defenzivi a získali brzy dvoubrankové vedení. Škoda jen, že jsme nevytěžili více, protože letohradský kanonýr Kobourek do poločasu snížil. Po změně stran jsme čekali podobný průběh jako v úvodu dějství prvního a Letohrad se snažil o vyrovnání, ale troufnu si říci, že až na několik nebezpečných centrů, které bezpečně pokryl Mach a nebo odvrátila naše obrana, jsme mu výraznou možnost neumožnili. My jsme chtěli samozřejmě přidat pojistku výsledku, ale i přes dobré příležitosti, když asi největší měl Žalud, se to nepovedlo. Byl to tedy boj až do konce, ale poločasový výsledek už zůstal v platnosti. Podali jsme dobrý výkon, kluci utkání zvládli a zaslouží velkou pochvalu. Teď nás čekají týmy z první čtyřky a proto je výsledek z Letohradu velmi cenný."

22. kolo, 10. 5. 2023 v 17:30
1:2
1:2
FK OEZ Letohrad – MFK Chrudim B

Branky: 35. Kabourek - 10. Jedlička, 25. Sotorník. Rozhodčí: Depeš - Schmeiser, Braun. ŽK: 1:2. Diváci: 120.