Rezerva vyprovodila Dobrovici šesti brankami

Rezerva, posílená o několik hráčů prvního mužstva, doma jednoznačně přehrála Dobrovici a v divizní tabulce se posunula již na osmé místo. O vítězství bylo rozhodnuto již v prvním poločase, kdy se chrudimské béčko prosadilo hned čtyřikrát.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim): „Úvodních dvacet minut bylo vyrovnaných, i když byly k vidění šance, ale na naší straně trefil Sotorník pouze tyč a na straně druhé zasáhl Brát. Naše ofenzívní předpoklady se začaly naplňovat v minutě třiadvacáté, když si Sotorník spravil chuť a poslal nás do vedení. O dvě minuty později byl sražen hostujícím brankářem Firbacher a Záviška vstřelil z pokutového kopu druhou branku. Do poločasu se ještě trefil podruhé Sotorník a po něm Firbacher, což znamenalo, že utkání bylo prakticky rozhodnuté. Ve druhé půli jsme už nenavázali na kvalitu z prvního dějství, což samozřejmě pramenilo částečně z uspokojení s průběhem, i z výše skóre, a i když jsme si nadále šance vytvářeli, tak jsme dali prostor ke korekci skóre i soupeři. Nicméně další branka padla až v 81. minutě, když se trefil Zvolánek a na čestný úspěch hostů ještě stačil v 87. minutě zareagovat Žalud. Naše ofenzívní síla se hlavně v první půli dokázala prosadit a celkově se tento duel s výsledkem 6:1 dá hodnotit velmi dobře. Příští týden nás čeká utkání ve Vysokém Mýtě, kam pojedeme v dobrém rozpoložení a s odhodláním nadále bodovat."

17. kolo, 12. 3. 2023 v 10:15
6:1
4:0
MFK Chrudim B – FK Dobrovice

Branky: 23., 34. Sotorník, 25. Záviška z pen., 39. Firbacher, 81. Zvolánek, 87. Žalud - 84. Volf.