Vítězná tečka. Rezerva přezimuje jedenáctá

Poslední zápas podzimu fotbalisté Chrudimi B zvládli na výbornou a díky dvěma brankám Šimona Sedláka zvítězili nad Náchodem v souboji o spodní patra tabulky 2:0. Z pozice nováčka tak zakončili podzimní část Divize C na 11. místě.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „Každý věděl o co se v posledním kole hraje, kde se Náchod nachází, jakým stylem hraje a že v posledních kolech získal body s favority soutěže. Zkrátka jsme se chtěli nějakým způsobem prezentovat a musím konstatovat, že až na malý výpadek po naší vedoucí brance, kdy jsme pustili hosty do šance a Janda dokonce zneškodnil pokutový kop, jsme měli utkání jasně pod kontrolou a ve své režii. Už v úvodu měl dvě obrovské šance Zvolánek, ale chyběl patřičný důraz v koncovce. Dobrou možnost měl i Sedlák, ale do poločasu se nám branku vstřelit nepodařilo. Po změně stran jsme ještě více "přitlačili" a Náchod vykopával míč z brankové čáry a nebo možná za ní, ale přešli jsme to a makali dál. V 50 minutě vybojoval míč Zvolánek, Bauer vysunul Váchu a jeho zpětnou přihrávku umístil za Baláže Sedlák. Náchodský brankář následně svůj tým skvělými zákroky podržel, ale tečovaný míč zdí po střele Sedláka vytěsnit nedokázal. V závěru jsme měli ještě dostatek možností a mohli jsme Náchod na cestu "vyprovodit" větším rozdílem, ale výhru 2:0 samozřejmě bez nadsázky bereme a moc si jí vážíme. Kluci zahráli opravdu dobře a při věku naší sestavy se dá říci, že po většinu i zkušeně. Znamená to, že máme devatenáct bodů a před sebou klid na těžkou práci v zimní přípravě.”

15. kolo, 12. 11. 2022 v 10:15, UMT Stadion Emila Zátopka
2:0
0:0
MFK Chrudim B – FK Náchod

Statistiky zápasu

Branky. 50. a 79. Sedlák.

Sestavy

MFK Chrudim B
Janda - Vondrouš, Gregovský, Sedlák (81. D. Holub), Dostálek, M. Holub (85. Musílek), Látal, Zvolánek (72. Brychnáč), Žalud (72. Zrůst), Vácha, Bauer (85. Šindelář).

FK Náchod
Baláž - Světlík (81. Vítek), Knap, Locker, Knespl, Simon (78. Král), Ansorge (81. Hypšman), Záměčník (81. Melichar), Brich, Punar, Bičiště.