Z Hlinska bez bodu, Chrudim dohrála v devíti

Chrudimská rezerva v okresním derby na půdě Hlinska neuspěla. Po šesti kolech tak poprvé nebodovala, mnohem větším problémem je fakt, že v Hlinsku přišla o dva vyloučené hráče a derby dohrávala v devíti.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „V Hlinsku jsme ztratili nejen body, ale především dva hráče do příštího zápasu. Domácím jsme téměř hodinu hry nic výrazného nedovolili, ale ani my sami jsme nebyli první půli nebezpeční. Vše se změnilo po poločasové přestávce. Byl prostor na určité změny a aktivnější hrou jsme si vytvořili jako první velké šance, ale Bauera i Zvolánka skvěle vychytal domácí Doležal. Jak se má se šancí naložit ukázal po hodině hry Kapanga, který potvrdil roli rozdílového hráče a s lehkostí zakončil svůj brejk od půlící čáry. Ještě teď nechápu, jak se něco takového mohlo stát po naší ztrátě míče na soupeřově velkém vápně.

Druhá branka domácích ukázala, že žádný míč není ztracený, když jediný Křižák reagoval na nepovedenou střelu mířící kamsi a překonal Mrázka. Ihned po rozehrávce jsme velmi slušně zakombinovali a Zrůst snížil, ale další minuty nám vzali veškerou naději. Nejprve se mstil Drahoš po faulu na Mrázka a jelikož už žlutou kartu měl, tak putoval do sprch a v samotném závěru po naší mizerně zahrané standardce zatáhl za brzdu Sedlák a i pro něho utkání skončilo. Je to obrovská škoda, utkání bylo vyrovnané, kvalitní, bojovné. Nepodali jsme špatný výkon, ale Hlinsko mělo ve svém středu více osobností a bylo asi více nastavené na vítězství, což rozhodlo.”

10. kolo, 9. 10. 2022 v 16:00
2:1
0:0
FC Hlinsko – MFK Chrudim B

Statistiky zápasu

Branky: 63. Kapanga, 74. Křižák - 76. Zrůst. Rozhodčí: Nenadál - Fojtík, Klír. ŽK: 3:3. ČK: 0:2 (81. Drahoš po 2. ŽK, 90. Sedlák). Diváci: 310.