Zápas plný obratů přinesl rezervě bod

Chrudimská rezerva nevstoupila do zápasu v Čáslavi ideálně a po rychlé brance musela skóre otáčet, tři slepené branky za šest minut ale znamenaly velkolepý obrat. Po červené kartě Zikmundy se domácí na Chrudim dotáhli a z přestřelky nakonec vznikla remíza 3:3.

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi B): „Věděli jsme, že se Čáslavi příliš nedaří a také jsme znali jejich slabiny. I od toho se odvíjela naše taktika, i když jsme se museli vypořádat s nějakými absencemi, ale bohužel jsme to naopak byli my kdo ve druhé minutě chyboval a domácí toho dokázali využít ke vstřelení vedoucí branky. Sice to nebyl dobrý úvod, ale nijak nás to nepoznamenalo spíš naopak a dokázali jsme přesně využít nedůrazu domácích v pokutovém území. Nejprve se trefil z pokutového kopu za sražení Sedláka Tlapák, druhou trefu přidal po akci Holuba Zvolánek a skvělou kombinaci na jeden dotyk zakončil třetím zásahem Sedlák. V této části hry jsme jasně dominovali a s Čáslaví to nevypadalo dobře.

Bylo jen otázkou času při našem konstantním výkonu kdy ji jak se říká dorazíme, jenomže o chvíli později si Zikmunda velmi špatně vyhodnotil souboj s domácím útočníkem a z rukou sudího uviděl červenou kartu. V tuto chvíli se utkání zlomilo. Museli jsme reagovat přeskupením řad, přišli o důležitý post pro naši hru a domácí ucítili šanci. Paradoxně jsme mohli i v deseti hráčích skóre navýšit a možná utkání rozhodnout. Dostálek šel totiž sám na branku, ale mířil vedle a Zvolánka vychytal ve velmi dobré pozici domácí brankář. K naší smůle však domácí ještě v nastaveném čase první půle, když jsme hráli při ošetření Tlapáka dokonce v devíti, snížili a celý druhý poločas naši branku dobývali. Bohužel naše defenzíva pět minut před koncem povolila, a tak si nakonec ze skvěle rozjetého utkání odvážíme jen bod. Hrát i s nastavením více než sedmdesát minut v oslabení je prostě hodně, ale kluci se snažili to urvat a porvat se s tím co to šlo. Každopádně je to opět bod ze hřiště soupeře a jdeme dál.”

6. kolo, 11. 9. 2022 v 17:00
3:3
2:3
FK Čáslav – MFK Chrudim

Branky: 2. Chábera, 45. a 85. Hejný – 13. Tlapák (pen.), 15. Zvolánek, 19. Sedlák. Rozhodčí: Vitvar – Erlebach, Haleš. ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (21. Zikmunda).