Další bod veze Chrudim z Julisky!

Fotbalisté Chrudimi v rámci 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali na Julisce 1:1 s Duklou Praha. Východočechy poslal do vedení ve 21. minutě Petr Juliš. Domácí se branky dočkali až po hodině hry, kdy se podruhé v sezoně trefil Jan Peterka. Chrudim po sedmé jarní remíze klesla na devátou příčku.

Chrudim vstoupila do utkání velmi aktivně a soupeře v prvních 25 minutách nečekaně mačkala. Hosté dobře kombinovali, v ofenzivě byli kreativní a stíhali se vracet i do obrany. Náznak šance přišel už ve 3. minutě. Záviška centrem z levé strany našel v pokutovém území Davida Látala, který si však příliš dlouho zpracovával míč a následnou ránu z penaltového puntíku domácí zablokovali.

Východočeši se několikrát dokázali prokombinovat do vápna. V něm po kontaktu s protihráčem upadl nejdříve Kesner, poté i Látal, ale sudí Kvítek v obou případech rázně rozpažil. To však nemuselo Chrudim mrzet, protože ve 21. minutě přišel zasloužený gól. Průcha rozehrál standardku z pravé strany ukázkově a centrem našel nabíhajícího Petra Juliše. Ten byl špatně hlídaný a hlavičkou nasměroval míč přesně ke vzdálenější tyčce.

Dukla si po inkasované brance uvědomila, že takhle to dál nejde, a přepnula na vyšší rychlostní stupeň. Po Moulisově centru z pravé strany zakončoval ve skluzu z bezprostřední blízkosti Filip Havelka, ale Floder předvedl reflexivní zákrok. A hostující gólman podržel svůj tým i po úniku Červenky, který zakončoval trochu v tísni a z úhlu Flodera nepropálil.

Těsně před přestávkou přišla další tutovka Dukly. Hosté přišli o míč na polovině hřiště a mohli nést fatální následky. Aktivně hrající Moulis našel za obranou Lukáše Matějku, ale jeden z nejlepších střelců soutěže nepotvrdil svou pověst a trefil jen vyběhnutého Flodera.

Domácí trenér Petr Rada musel už v prvním poločase střídat zraněného Šebrleho a hned po pauze udělal další dvě změny v sestavě. Dukla pokračovala v nastaveném trendu ze závěru první půle a tlačila. Dlouho se nemohla dostat k šanci, ale v 61. minutě přišlo vyrovnání.

Matějka dokázal přihrát do vápna, Jan Peterka si poté naběhl na přihrávku pod sebe a ačkoliv pokus přibližně z jedenácti metrů neměl největší razanci, proskákal kolem natahujícího se Flodera k pravé tyčce. Pro domácího kapitána šlo teprve o druhou trefu v sezoně.

Pražané sice byli ve zbytku utkání aktivnější, jenže se složitě dostávali k příležitostem. Výjimkou byla situace ze 70. minuty, kdy Matějka táhl akci tří proti třem a zpoza vápna ostře vypálil. Výborně chytající Floder ale konečky prstů vyškrábl balon na roh. Domácí ani hosté už ve zbytku utkání nezahrozili. Zatímco Dukla je po zisku bodu zklamaná, tak Chrudim může těšit, že remizovala už podvanácté v sezoně.

25. kolo, 29. 4. 2023 v 14:00
1:1
0:1
FK Dukla Praha – MFK Chrudim

Branky: 60. Peterka – 21. Juliš. Rozhodčí: Kvítek – Vyhnanovský, Špindlerová. ŽK: 1:3. Diváci: 1203.