Festival šancí gól nepřinesl

Fotbalisté Chrudimi remizovali ve třináctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s rezervou Olomouce 0:0. Oba týmy v zápase nastřelily brankovou konstrukci, prosadit se ale nedokázaly. Východočeši sice páté vítězství v řadě nepřidali, na pět utkání ale natáhli bodovou sérii. V tabulce zůstali pátí, Sigma se díky bodu posunula na sedmé místo.

V Chrudimi se potkaly dva týmy z horních pater tabulky, nicméně první poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit výraznou příležitost, za zmínku stojí rozhodně šance Jana Davida, který hlavičkoval do tyče, na druhé straně pokus hlavou Filipa Firbachera.

Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, po pauze však domácí rozjeli útočný festival. Vše začalo nadějnou hlavičkou Dominika Haška, kterou hostující gólman vyškrábl nad břevno konečky prstů, vzápětí přišlo zakončení Jana Řezníčka, jehož ukázková, technická rána skončila právě na horní tyči olomoucké branky.

Domácí celek postupem času zvyšoval svoji aktivitu, jedenáctka Sigmy byla dlouho jen zatažena na vlastní polovině. Šance střídala šanci, v zakončení se ale domácím nevedlo. A největší příležitost na rozhodnutí zápasu přišla až v poslední minutě nastavení. Na malém vápně se hned několik hráčů snažilo dostat balon do sítě, ten nakonec hned třikrát skončil na tyči a brankovou čáru nepřekročil.

Chrudim tak remizovala se Sigmou B 0:0 a bodovala popáté v řadě!

13. kolo, 22. 10. 2022 v 10:15