Z Táborska se třemi body!

Chrudim ve druhém venkovním zápase nové sezony bodovala naplno. V Táboře proti místnímu Táborsku zvítězila po gólu Jana Závišky 1:0!

Jednoznačným mužem zápasu byl chrudimský Jan Záviška. Ten totiž již ve dvanácté minutě uháněl sám na branku Táborska, byl před vápnem faulován brankářem Zadražilem, za což okamžitě uviděl červenou kartu. Hosté měli následné převahu, ale zužitkovali ji až dvacet minut před koncem.

Před druhým poločasem došlo ke kuriózní situaci. Hlavní rozhodčí Szikszay totiž kvůli zranění nemohl do druhé půle nastoupit, a tak hlasatel vyzval licencovaného rozhodčího z diváků, aby se postavil na lajnu. Na místo hlavní rozhodčího se posunul dosavadní AR1 Volf.

I ve druhé půli Chrudimští marně dobývali defenzívu domácího celku, a když už začínali mít své šance i domácí, přišel jediný úder zápasu. A znovu u toho byl Jan Záviška. Ten se elegantně uvolnil ve vápně, využil chyby domácí defenzívy a přesnou ranou rozhodl o výhře Chrudimi.

Ta má na svém kontě po čtyřech zápasech již šest bodů, v sobotu na domácí půdě vyzve rezervu Sparty.

4. kolo, 21. 8. 2022 v 17:00
0:1
0:0
FC Silon Táborsko – MFK Chrudim

Branka: 69. Záviška. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Vyhnanovský (od 2. poločasu: Volf - Vyhnanovský, Novotný). ŽK: 0:2. ČK: 1:0 (12. Zadražil). Diváci: 1024.