Firbacherovo snížení body neznamenalo

Fotbalisté Jihlavy vyhráli i druhý letošní venkovní zápas. Tentokrát uspěli svěřenci trenéra Kameníka na půdě Chrudimi, kde zvítězili 2:1. V závěru první půle se v krátkém sledu prosadili Šimon Gabriel a Fares Shudeiwa. Za domácí korigoval čtvrt hodiny před koncem Filip Firbacher, na body to ale Východočechům nestačilo. Vysočina je se sedmi získanými body na třetím místě tabulky, Chrudim uzavírá elitní desítku.

Úvod třetího kola patři ve východočeské Chrudimi jihlavské Vysočině, která na domácí tým nastoupila a v úvodních minutách mu pořádně zatopila. V první velké šanci se ocitl hostující Fares Shudeiwa, jehož zakončení brankář Floder musel vytahovat z šibenice chrudimské branky. Ani další šance Jihlavy nebyly zužitkovány, a tak ve druhé půlce prvního poločasu začala hrát Chrudim.

Asi největší šanci měl kapitán Jan Řezníček, ke kterému se po rohovém kopu snesl balon na pravačku, k jeho smůle ale trefil přesně místa, kde byl připraven brankář Jágrik. Na druhé straně však již padaly branky. Ve 36. minutě si na rohový kop naskočil Šimon Gabriel, který poprvé rozjásal jihlavské fanoušky. Ještě veseleji bylo v hostujícím táboře v nastavení prvního poločasu, kdy se z dorážky prosadil Faris Shudeiwa a stanovil skóre poločasu na 2:0.

Po přestávce se obraz hry změnil, Chrudim svého soka zatlačila na jeho obranné polovině a snažila si vypracovat nebezpečné brankové situace. Ze svého souvislého tlaku vytěžila snížení na 1:2, které hlavou zařídil Filip Firbacher. Více již ale domácí nestihli a zapsali si druhou letošní porážku - tentokrát 1:2.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Jsme momentálně smutní, že jsme prohráli. Začátek nám nevyšel, Jihlava měla vynikající vstup o utkání, nestíhali jsme, a když jsme se z toho konečně vymanili a začali mít šance, tak dostaneme gól ze standardky a to je velká chyba. To je prostě špatně. Pak se hra vyrovnala, měli jsme nějaké náznaky, ale udělali jsme chybu na levé straně hřiště, dostali gol do šatny a to rozhodlo. O pauze jsme chtěli kluky vyhecovat, měli jsme vyloženou šanci v první minutě a kdyby se proměnila, mohlo to vypadat všechno jinak.”

3. kolo, 13. 8. 2022 v 10:15
1:2
0:2
MFK Chrudim – FC Vysočina Jihlava

Branky: 77. Firbacher – 36. Gabriel, 45+1. Shudeiwa. Rozhodčí: Adámková - Hurych, Pochylý. ŽK: 1:4. Diváci: 950.

Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Jančura (58. Kesner) – Řezníček – Vrána (69. Juliš), Záviška, Průcha, Kodýdek (81. Látal) – Jedlička (69. Firbacher).