Příbram poražena po skvělé první půli!

Fotbalisté Chrudimi napravili prohru z úvodního kola sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Vyškovu a zapsali premiérové vítězství v novém ročníku. Na svém trávníku si poradili s Příbramí, kterou porazili rozdílem tří branek. Za Vodojemem bylo rozhodnuto už po necelé půlhodině, Chrudimští totiž vměstnali všechny tři své trefy do úvodních 22 minut.

Chrudimští fotbalisté chtěli v zápase s Příbramí odčinit nepříjemnou úvodní porážku 0:3 a za tímto cílem vykročili s pořádnou vervou. Na svého soupeře před vlastními fanoušky doslova vlétli a ve druhé minutě slavili první úspěch. Kodýdek se dostal z levé strany do pokutového území, kde se mu podařilo procpat míč na Petra Průchu, jenž dokázal trefit odkrytý kout příbramské branky a poslal Chrudim do vedení!

Namlsaní domácí ale pokračovali ve velké stylu. Fotbalovou parádu předvedl po čtvrthodině hry také Jan Záviška, jenž se položil do centrovaného míče a ze vzduchu prudkým projektilem rozradostnil chrudimské tribuny podruhé! Vynikající první půlku úvodního poločasu podtrhla další akce po pravé straně, kterou na přední tyči zakončil Tomáš Jedlička a svým prvním gólem v dresu Chrudimi upravil již na rozdíl tří branek.

Na druhé straně skončila střela Pavla Osmančíka na tyči chrudimské branky, do kabin se tak šlo za stavu 3:0. Po pauze již tolik velkých šancí vidět nebylo, hosté se snažili o snížení, jenže jejich snahy definitivně zmařila červená karta Jakuba Jeřábka za zákrok na Josefa Koželuha. Další branka již v Chrudimi nepadla, domácí si pohlídali výhru a úvodní tříbodový zisk v sezoně. To Příbram naopak zapsala úvodní porážku.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Maximální spokojenost. My jsme věděli, jak Příbram hraje a chtěli jsme jejich snahu elimitovat a hrozit z brejků. A přesně to se nám podařilo. Proměnili jsme tři šance, druhá půle už byla taková “dohrávající” a po vyloučení už bylo definitivně hotovo. Ve Vyškově jsme dostali tři góly, potřebovali jme první domácí zápas zvládnout, aby byl klid na práci, to se povedlo a jsme za to strašně rádi.”

2. kolo, 6. 8. 2022 v 10:15
3:0
3:0
MFK Chrudim – 1. FK Příbram

Branky: 2. Průcha, 15. Záviška, 22. Jedlička. Rozhodčí: Kvítek – Kotalík, Poživil. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (57. Jeřábek). Diváci: 750.

Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Jančura – Řezníček (C) – Vrána (89. Sedlák), Průcha (79. Skwarczek), Kodýdek (89. Kejř), Záviška (66. Juliš) – Jedlička (66. Firbacher).