V sobotu 16.4.2022 jsme odehráli mistrovské utkání proti FK Pardubice. Původně se mělo hrát v Chrudimi, ale nakonec se zápas uskutečnil na UMT v Ohrazenicích. Za možnost odehrát zápas v Ohrazenicích bychom rádi poděkovali týmu Pardubic. V tomto zápase se nám bohužel nepodařilo navázat na první třetinu proti Cidlině. Proti Pardubicím jsme začali hrát velmi vlažně a rychle se ukázala kvalita soupeře. Tomu jsme to řešením některých situací a svým přístupem v určitých fázích první třetiny dost ulehčili. Výsledkem bylo jednoznačné vedení Pardubic v poměru 9:0. Na klucích bylo vidět zklamání a frustrace z toho, jak se zápas vyvíjí. My jsme se snažili klukům vysvětlit, že nám v následujících dvou třetinách nejde o skóre, jako o zlepšený herní projev. Ve druhé třetině bylo vidět mírné zlepšení, ale špatně jsme řešili finální fázi, z toho důvodu jsme se dokázali gólově prosadit pouze jedenkrát. Nejvíce se klukům povedla třetí třetina, ve které se začali ve větším množství objevovat věci, které se učíme na tréninku. Kluci zlepšili i řešení finální fáze a díky tomu se jim podařilo vstřelit další tři branky. Tým Pardubic jednoznačně prokázal svoje kvality, zápas si pohlídal a zvítězil v poměru 18:4.

Za výkon ve třetí třetině bychom kluky chtěli pochválit. Na druhou stranu je potřeba soustředit se a hrát po celých devadesát minut. To se nám bohužel zatím nedaří a soupeři toho dokážou využít. K dalšímu zápasu, kde se pokusíme o zisk prvních jarních bodů do tabulky, zajíždíme v neděli 24.4.2022 na hřiště do Vysokého Mýta.

13. kolo, 16. 4. 2022 v 10:00, V Průhonech / tráva
4:18
(0:9, 1:5, 3:4)
MFK Chrudim – FK Pardubice

Pavel S., František Ř., Šimon F., Marek U.

Šimon F.(K) (1.třetina) Tadeáš B. (2. a 3. třetina) – Radim Č., Marek Ch., Aleš K., David L., Jakub M., Pedro, Radek P., František Ř., Pavel S., Filip S., Marek U., Tadeáš V., Matouš W.