Utkání bychom mohli rozdělit do 3 částí. Prvních 8 minut utkání jsme měli neskutečné množství gólových příležitostí, které jsme nedokázali využít. Druhá část, kdy se hrál poměrně zajímavý fotbal plný pěkných akcí, ale zároveň hodně technických chyb. Ve třetí části jsme hráli profesorský fotbal, při kterém jsem se moc nezapotili.

První poločas byl z naší strany poměrně dobrý a byli jsme dostatečně aktivní. Dokázali jsme si výborně poradit se změnami v sestavě. Vytvořili jsme si několik hodně dobrých šancí, hlavně v prvních 8 minutách. Poté se hra vyrovnala, my byli lepší na míči, aktivnější, soupeř těžil z našich chyb a byl nebezpečný hlavně po stranách hřiště. Po jedné šanci se s velkou dávkou štěstí dostali hráči RMSK do vedení. My rozhodně nehodlali složit zbraně, naopak jsme se ještě více nastartovali a do konce poločasu otočili vývoj utkání.
V poločasové přestávce jsme museli vyřešit zásadní problém, kapitán Holeka nemohl ze zdravotních důvodů dále pokračovat, tak jsme sáhli ke změně rozestavení a k dvojímu střídání.
Druhý poločas byl opatrnější, soupeř se na nás snažil vletět a důrazem se tlačit do branky. Se všemi pokusy jsme si však dokázali poradit. Poté jsme přidali další branky a začali hrát profesorský fotbal, který nebudu nijak komentovat. Dokázali jsme tak až do konce zápasu zcela dominovat.
Děkujeme moc hráčům U15 za viditelnou pomoc, hráčům U17 za stabilní výpomoc a všem hráčům U16, že současnou těžkou dobu plnou nemocí zvládají s takovým přehledem.
Do ALLSTARS jsme tentokrát vybrali Toma Poborského, který nastoupil na pozici defenzivního záložníka a přesně plnil zadané pokyny tak jak měl, byl aktivní, snažil se být kreativní, celkově byl skoro všude. Zároveň pak musel druhý poločas kompletně nahradit Pepu Holeku, což rozhodně není nic jednoduchého. Za zmínku stojí také čtyřgólový střelec Vojta Novotný, který byl taktéž velmi aktivním článkem hry

foto: https://bit.ly/3vqjl26

6. kolo, 17. 4. 2022 v 13:30, Hlušice
1:5
(1:2)
RMSK Cidlina Nový Bydžov – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

22. Filounek Josef - 26. Novotný Vojtěch, 40. Novotný Vojtěch, 57. Valenta Adam, 60. Novotný Vojtěch, 82. Novotný Vojtěch

Sestavy

MFK Chrudim
Sedlák O. - Kaválek, Reinberg (ZK), Andrejs (70' Valenta) - Holeka (K, 46' Zahradník), Poborský - Rybenský (60' Sloup), Novotný, Macháček - Popílek (46' Kaiser), Valenta (60' Spálenský) - Kolbaba