Z Blanska bez jediného bodu

Chrudimští fotbalisté v rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nestačili na Blansko. Na jeho hřišti dokázali na první gól odpovědět zásluhou Ahmeda Fofany, následně však po pauze inkasovali třikrát a prohráli 1:4. V tabulce F:NL tak klesli na osmou příčku.

Blansko chtělo v domácím prostředí utnout šňůru pěti porážek v řadě, Chrudim naopak chtěla prodloužit svou jarní neporazitelnost na hřištích soupeřů. V úvodu duelu byli aktivnější domácí, kteří snahu nakonec korunovali ve 12. minutě. Před vápnem se k míči dostal kapitán Radek Buchta, jehož první pokus byl zablokován, ale opětovná rána už směřovala k levé tyči a brankář Zíma se za míčem pouze ohlédl – 1:0.

Po inkasované brance převzali hosté iniciativu a byli aktivnější. Po rohovém kopu hlavičkoval Mužík, jehož pokus Chmiel vyrazil jen nad sebe, ale v obrovském závaru na čáře hosté ani nadvakrát nedotlačili míč do sítě. To se Východočechům podařilo až ve 25. minutě, kdy opět po rohovém kopu hlavičkoval Mužík, míč poslal mimo dosah Chmiela a jeho zakončení pojistil na brankové čáře dorážkou Ahmed Fofana - 1:1. Další šance přišla až pět minut před poločasem, kdy z dálky pálil parádně Klusák, jeho tečovaný pokus ale Zíma vytáhl zázračně konečky prstů na roh.

Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí, kteří se brzy vrátili do vedení. Bartolomeu dostal povedenou kolmici za obranu a prudkou přihrávkou našel na malém vápně Filipa Žáka, který se nakonec do zakončení do zakončení nedostal a míč srazil k levé tyči vlastní branky Ondřej Vencl – 2:1. Chrudim po inkasované brance hru opět srovnala a drala se vpřed. Po hodině hry měl na kopačce vyrovnání Fofana, ale z voleje ve vápně pálil těsně mimo šibenici, a vzápětí Breda ve velké šanci před poloodkrytou brankou místo střely ještě zpracovával míč a obránce mu jej vypíchl.

Ve zbývající půlhodině se hra srovnala a nenabízela tolik fotbalových momentů. O to překvapivější byl čtvrthodinu před koncem další gól Blanska, když Kopičář vyslal kolmicí za obranu Filipa Žáka, který šel sám na Zímu, udělal mu kličku a pohodlně zakončil do prázdné branky – 3:1. Snížit mohl následně Kang-hjon, zblízka ale vyprášil pouze rukavice Chmiela. Definitivu vítězství Blanska dal čtyři minuty před koncem Claude Lhotecký, který si naskočil na centr Sedla a umístil míč k tyči – 4:1.

V samotném závěru se ještě děly věci, ve velkých šancí neuspěli Sedlo a Kepl, kterého nadvakrát vychytal Zíma. Na druhé straně mohl druhou branku Chrudimi dát Čáp, jeho ránu však zastavila tyč. Divoké utkání tak nakonec nabídlo „pouze“ pět branek a výhru Blanska v poměru 4:1.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Po dvaceti minutách jsme měli vést 3:0 a utkání kontrolovat, místo toho jsme dostali lekci z produktivity. Dva ze čtyř gólů jsme si dali sami hloupými chybami. Oproti jiným zápasům jsme si vytvořili více šancí, ale fotbal je o produktivitě a domácí nám ukázali, jak se proměňují šance.“

22. kolo, 5. 5. 2021 v 17:00, Stadion na Mlýnské, Blansko
4:1
1:1
FK Blansko – MFK Chrudim

Branky: 12. Buchta, 49. Vencl (vla.), 75. Žák, 86. Lhotecký – 25. Fofana. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Lakomý. ŽK: 4:1 (Buchta, Aggoun, Bartolomeu, Klusák - Verner).